Anasayfa /  Foto Galeri

Bu illerde yaşayanlar dikkat! 24 ocak Meteoroloji'den yoğun kar uyarısı!

24 Ocak Pazartesi gününün hava durumu vatandaşlarımız tarafından merak ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yarının hava durumu açıklandı. Peki bugün hava nasıl olacak? İşte detaylar...

Bu illerde yaşayanlar dikkat! 24 ocak Meteoroloji'den yoğun kar uyarısı! - Sayfa 1

Meteoroloji'den yapılan son hava durumu tahminlerine göre; Türkiye'nin büyük bölümü kar yağışının etkisi altında. Marmara, Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri kar yağışlı olacak. Güney Ege ve Batı Akdeniz ise sağanak yağışların etkisi altında. Kar yağışlarının; İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Balıkesir, Bursa, Antalya'nın yüksek kesimleri Konya, Karaman, Adıyaman, Malatya, Elazığ, Tunceli, Erzincan, Bingöl ve Diyarbakır'da kuvvetli olması bekleniyor. Diğer yandan Marmara'da etkili olması beklenen kuvvetli poyrazın don ve buzlanmaya neden olabileceği konusunda uyarı yapıldı.

Bu illerde yaşayanlar dikkat! 24 ocak Meteoroloji'den yoğun kar uyarısı! - Sayfa 2

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın Doğusu, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kırklareli, Afyonkarahisar, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, Denizli, Muğla çevreleri ve Tekirdağ'ın doğu kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor

Bu illerde yaşayanlar dikkat! 24 ocak Meteoroloji'den yoğun kar uyarısı! - Sayfa 3

Osmaniye ile Hatay kıyılarında yağmur ve sağanak, Hatay'ın yüksek kesimleri ve Muğla'nın, Antalya'nın ve Doğu Karadeniz'in kıyı kesiminde karla karışık yağmur ve yer yer kar, yağış alan diğer yerlerde kar şeklinde görülecek yağışların ; İstanbul'un kuzey ve batısı ile boğaz çevresi, Kocaeli ve Sakarya'nın kuzey kesimleri, Balıkesir ve Bursa'nın Marmara'ya bakan kıyı ilçeleri, Antalya'nın doğusunun iç ve yükseklerinde, Konya, Karaman, Adıyaman, Malatya, Elazığ, Tunceli, Erzincan ve Bingöl çevreleri ile Diyarbakır'ın kuzeyinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. 

Bu illerde yaşayanlar dikkat! 24 ocak Meteoroloji'den yoğun kar uyarısı! - Sayfa 4

Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır. Kuzey, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor.