Anasayfa /  Foto Galeri

Bu illerde yaşayanlar dikkat! Meteoroloji'den kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı I 14 Ekim 2021

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 14 Ekim tarihli hava durumu raporu yayınlandı. Peki, bugün hava nasıl olacak, meteorolojik uyarılar var mı? İşte günün hava durumu tahminleri..

Bu illerde yaşayanlar dikkat! Meteoroloji'den kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı I 14 Ekim 2021 - Sayfa 1

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Trakya kesimi, Kıyı Ege, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Çanakkale, Malatya, Elazığ, Tunceli ve Bingöl çevreleri ile Antalya il merkezi ve doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Edirne ve Çanakkale çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Bu illerde yaşayanlar dikkat! Meteoroloji'den kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı I 14 Ekim 2021 - Sayfa 2

HAVA SICAKLIĞI: 

Kuzeybatı kesimlerde 2 ila 5 derece artacağı, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında 4 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Bu illerde yaşayanlar dikkat! Meteoroloji'den kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı I 14 Ekim 2021 - Sayfa 3

RÜZGAR: 

Genellikle güney ve doğu yönlerden, Marmara ve Karadeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Bu illerde yaşayanlar dikkat! Meteoroloji'den kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı I 14 Ekim 2021 - Sayfa 4

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:

Yağışların, Edirne ve Çanakkale çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.