Anasayfa /  Foto Galeri

Bu illerde yaşayanlar dikkat! 13 Aralık Meteoroloji'den sarı ve turuncu kodlu uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 13 aralık salı günü için hava durumu tahminlerini açıkladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bazı bölgelerde etkili olması beklenen çok kuvvetli yağmur yağışı için bir çok il için uyarı yaptı Peki, bugün hava nasıl olacak? Hangi illerde yağış bekleniyor? İşte il il 13 aralık 2022 salı hava durumu tahminleri...

Bu illerde yaşayanlar dikkat! 13 Aralık Meteoroloji'den sarı ve turuncu kodlu uyarı - Sayfa 1

Yapılan en son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı, Karadeniz( Artvin hariç), Doğu Anadolu'nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu(Gaziantep ve Kilis hariç) ile Erzurum ve Ağrı çevrelerinin Yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların Marmara’nın güneyi, Kuzey ve Kıyı Ege ile Denizli’nin batısı, Uşak, Kütahya, Antalya, Isparta, Burdur’un doğusu, Eskişehir çevreleri ile Ankara’nın kuzey ve batısında yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor..

Bu illerde yaşayanlar dikkat! 13 Aralık Meteoroloji'den sarı ve turuncu kodlu uyarı - Sayfa 2

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, iç kesimlerde mevsim normalleri üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Bu illerde yaşayanlar dikkat! 13 Aralık Meteoroloji'den sarı ve turuncu kodlu uyarı - Sayfa 3

12 İL İÇİN SARI VE TURUNCU KODLU UYARI


MGM'den Ankara, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Denizli, Eskişehir, Kütahya ve Uşak için sarı kodlu uyarı verilirken, Aydın, İzmir, Manisa ve Muğla illeri için turuncu kodlu uyarı yapıldı. 

Bu illerde yaşayanlar dikkat! 13 Aralık Meteoroloji'den sarı ve turuncu kodlu uyarı - Sayfa 4

RÜZGAR: Genellikle güneyli, Marmara, Kuzey Ege, Batı Karadeniz ile Güneydoğu Anadolu'da kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın kuzeyi, Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Batı Akdeniz kıyılarında yer yer kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.