Anasayfa /  Foto Galeri

Bergen'i öldüren Halis Serbest'in itirazına karşı Bergen filminin yapımcısından açıklama

Şarkıcı Bergen’e önce kezzap atıp yüzünü yakan ve ölümüne neden olan Halis Serbest, yapımcılığını Mine Şengöz’ün yaptığı sinema filminin çekilmesine itiraz etti. İzni olmadan bu filmin çekilmeyeceğini söyleyen Serbest, sadece Ayça Öztorun’a izin verdiğini söyledi.

Bergen'i öldüren Halis Serbest'in itirazına karşı Bergen filminin yapımcısından açıklama - Sayfa 1

Şarkıcı Bergen’e önce kezzap atıp bir gözünü kaybetmesine neden olan, ardından da Bergen'i öldüren Halis Serbest, yapımcılığını Mine Şengöz’ün üstlendiği, senaryosunu Sema Kaygusuz'un kaleme aldığı sinema filminin çekilmesine itiraz etmiş, filmin, izni olmadan yapılamayacağını savunmuştu.

Bergen'i öldüren Halis Serbest'in itirazına karşı Bergen filminin yapımcısından açıklama - Sayfa 2

YAPIM ŞİRKETİNDEN YANIT

Serbest'in itirazına karşı, Mine Şengöz tarafından kurulan Orchestra Content'in Instagram hesabından, Bergen filmiyle ilgili şu açıklama yapıldı:

"Bu dünya Bergen'siz olmaz. Biz Bergen'i hiç unutmadık. Ama onu ne sadece 'acıların kadını' olarak anımsıyoruz ne de korkunç bir cinayetin kurbanı olarak."

Bergen'i öldüren Halis Serbest'in itirazına karşı Bergen filminin yapımcısından açıklama - Sayfa 3

"Bergen ve Bergen gibi nice özel kadının iç sesini, yaşam gücünü, kudretini bastırmaya çalışan faillere ve faillere hizmet eden zihniyete inat, Bergen'in yanında olacağız."

Bergen'i öldüren Halis Serbest'in itirazına karşı Bergen filminin yapımcısından açıklama - Sayfa 4

"Bergen'in hikayesi kendi öz gücünü inatla savunan, şarkı söylerken dünyayı fetheden eşsiz bir kahramanın da hikayesidir. Onun dipdiri ve güçlü varlığını aramıza geri çağırıyoruz. Tekrar canlanıp hayat dolu bakışlarını üstümüze dikmesi için. 

Bergen'den geriye kalan boşlukla yüzleşmek için Bergen'i asla yalnız bırakmayacağız."