Anasayfa /  Foto Galeri

Bergen filminin konusu ve oyuncuları

Dram Biyografi türünde olan Bergen filminde Farah Zeynep Abdullah, Erdal Beşikçioğlu, Tilbe Saran, Nergis Öztürk, Ali Seçkiner Alıcı, Ahmet Kayakesen, Şebnem Sönmez, Arif Pişkin gibi ünlü oyuncular yer alırken yönetmen koltuğunda ise Mehmet Binay ve Caner Alper oturuyor. İşte Bergen filminin konusu

Bergen filminin konusu ve oyuncuları - Sayfa 1

Bergen filminin konusu ve oyuncuları

Dram Biyografi türünde olan Bergen filminde Farah Zeynep Abdullah, Erdal Beşikçioğlu, Tilbe Saran, Nergis Öztürk, Ali Seçkiner Alıcı, Ahmet Kayakesen, Şebnem Sönmez, Arif Pişkin gibi ünlü oyuncular yer alırken yönetmen koltuğunda ise Mehmet Binay ve Caner Alper oturuyor. 

Bergen filminin konusu ve oyuncuları - Sayfa 2

Arabeskin unutulmayan kadın seslerinden biri olan Bergen'in hayatını anlatan filmde, Bergen olarak bilinen Belgin'in Ankara'dan Adana'ya, orada yaşadığı aşkın ardından da ebediyete uzanan öyküsü konu ediliyor.

Bergen filminin konusu ve oyuncuları - Sayfa 3

Bergen Filminin Konusu:

1959 yılında Mersin’de yedi çocuklu bir ailenin en küçük çocuğu olarak dünyaya gelir Belgin. Anne ve babasının boşanması hayatını kökten değiştirir. Ankara'da yaşarken annesinden başka kimsesi yoktur, baba yoksunluğu, içinde derin bir boşluk açar.

Bergen filminin konusu ve oyuncuları - Sayfa 4

Öte yandan, konservatuara girme başarısıyla katmerlenen gelecek umudu, ilk aşkı Abdullah'tan ayrılmasıyla yara alır. Ama onun en büyük gücü yeteneğidir. Ankara'nın prestijli mekânı Feyman Kulüp'te keşfedilmesiyle birlikte, parlayan genç bir yıldıza, Bergen'e dönüşür.