Anasayfa /  Foto Galeri

Beklenen bekçi alımı duyurusu yayınlandı! İşte başvuru detayları...

İŞKUR üzerinden beklenen bekçi alımı yapılacağı duyuruldu. Peki Bekçi alımı ne zaman? Bekçi alımı başvurusu nasıl yapılır, şartları nelerdir, kimler başvurabilir, hangi illere bekçi alımı yapılacak? Başvuru linki ve tüm detaylar haberimizde...

Beklenen bekçi alımı duyurusu yayınlandı! İşte başvuru detayları... - Sayfa 1

Bekçi olmak isteyenler için İŞKUR üzerinden güncel personel alım ilanları yayınlanmaya başlamıştır. Söz konusu bekçi alımı Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü'nün resmi internet sitesinde yayımlandı.

Beklenen bekçi alımı duyurusu yayınlandı! İşte başvuru detayları... - Sayfa 2

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinde çarşı ve mahalle bekçisi alımına yönelik ilanların yayınlandığı belirtildi. 

Bu alımlar için genel şartlar ve tüm detaylar...

Beklenen bekçi alımı duyurusu yayınlandı! İşte başvuru detayları... - Sayfa 3

Başvuru detayları neler?
Bekçi alımı ile ilgili detaylara aşağıdaki link üzerinden ulaşılabileceği belirtilirken, açılan sayfaya e-Devlet giriş bölümünden başvuru yapılabileceği belirtildi.

Ayrıca başvuru yapacak adaylarda belirli şartlar aranmaktadır. Bu şartları taşımayan adayların başvurularının kabul edilmeyeceği belirtildi. Genel şartları sağlayan adayların ilanlarda belirtilen özel şartları da sağlaması gerekmektedir. Bu koşullar şu şekilde paylaşıldı:

Beklenen bekçi alımı duyurusu yayınlandı! İşte başvuru detayları... - Sayfa 4

Başvuru şartları neler?

T.C. Vatandaşı olmak.
İlköğretim, Lise, önlisans ve lisans mezunu olmak yurt dışı okullardan mezun olanların denklik belgesine sahip olmak.
18 yaşını tamamlamış olmak.
Fiziki şartlarda erkeklerde ve bayanlarda herhangi bir sıkıntı çıkartacak engele sahip olmaması (Engelli adaylar için gerekli şartlar ilan detaylarında belirtilmiştir)
Adayların sağlık yönetmeliği şartlarını taşımları, silah taşımaya engel bir durumun olmaması, herhangi bir yüz kızartıcı suçtan ceza almamış olmaları.
Başvuruda bulunulacak il içerisinde ikamet ediyor olmak.