Anasayfa /  Ekonomi

Bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek?

Bayram ikramiyeleri için önemli bir açıklama geldi. Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bayram ikramiye ödeme tarihi açıkladı. Ayrıca 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma yasağı olduğu için kamu bankaları evde ödeme yapacak.

Abone ol
Abone ol 28 Mart 2020 14:37

Koronavirüs ekonomiye olan etkilerine yönelik açıklanan pakette bir çok vatandaşa müjdeler bulunuyordu. Bunlardan bir tanesi de emeklilerin bayram ikramiyelerinin Nisan ayında ödeneğine ilişkin oldu. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Hangi tarihte bayram ikramiyesinin ödeneceğini ve bu ödemelerin nasıl olacağına dair bir değerlendirme yaptı.

 

BAYRAM İKRAMİYELERİ;

Gündeme dair pek çok konuda açıklamalar yapan Bakan Selçuk'un açıklamalarından bir tanesi olan ikramiye ödemesi Nisan aynın 2. haftasında ya da 3. haftasında ödeneceğini ifade etti. Ayrılan bütçenin maliyeti ise 12 Milyar Tl olarak açıklandı. Ayrıca kamu bankalarından vatandaşlara ödemeleri evlerinde yapacak. Huzur evlerinde koronavirüse karşı bir önem daha alınacak.

HUZUR EVLERİNDE ÖNLEMLER;

Ülke genelindeki huruz evlerinde takip sistemi kurulacak. Anlık takip izleme merkezinden Huzurevlerinde Koronavürüse karşı bir önem alındığı ifade edildi.

Yorumlar