Anasayfa /  Foto Galeri

Başta Ankara olmak üzere 7 ilimize hafta sonu yasakları geliyor! Sokağa çıkma yasağı var mı?

Ankara başta olmak üzere salgının arttığı 7 ilde hafta sonları için sokağa çıkma yasağı, park yasağı, sokak denetimlerinin arttırılması gibi planlamalar yapılıyor.

Başta Ankara olmak üzere 7 ilimize hafta sonu yasakları geliyor! Sokağa çıkma yasağı var mı? - Sayfa 1

Koronavirüs salgınında gelinen nokta ve kış bastırmadan gerekli önlemlerin alınmasına ilişkin çalışmalar yoğunlaştı.Bu kapsamda başta Ankara olmak üzere salgının arttığı il ve ilçelerde hafta sonları için sokağa çıkma yasağı, park yasağı, sokak denetimlerinin arttırılması gibi planlamalar yapılıyor.

Başta Ankara olmak üzere 7 ilimize hafta sonu yasakları geliyor! Sokağa çıkma yasağı var mı? - Sayfa 2

Koronavirüs salgınında durum gitgide kötüleşiyor. Uzmanlar eylül ve ekim ayında daha korkunç bir tablo ile karşılaşabileceğimizi belirtiyor. Bakan Koca'nın açıkladığı veriler ile de durumun vahameti gözler önüne seriliyor. Bu kapsamda yeni yasaklar kapıda... Geri dönecek yasakların Ankara başta olmak üzere 7 ilde uygulanması planlanıyor.

Başta Ankara olmak üzere 7 ilimize hafta sonu yasakları geliyor! Sokağa çıkma yasağı var mı? - Sayfa 3

Yeni önlemler

Ankara başta olmak üzere 7 ilde görülen pandemi artışı nedeniyle, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun yaptığı çalışmaların ardından bir dizi önlemler planlanıyor.

Başta Ankara olmak üzere 7 ilimize hafta sonu yasakları geliyor! Sokağa çıkma yasağı var mı? - Sayfa 4

Hürriyet'ten Nuray Babacan'ın haberine göre planlar arasında, salgının yayılmasının kesintiye uğraması için hafta sonu sokağa çıkma yasaklarının gelebileceği öğrenildi. Bu yasaklar, salgının artış gösterdiği illerin tamamında olabileceği gibi ilçe bazlı da uygulanabilecek.