Anasayfa /  Güncel

Balıkesir 31 Mart yerel seçim sonuçları - Balıkesir Belediye Başkanı kim oldu?

Türkiye'nin sabırsızlıkla beklediği 31 Mart yerel seçimleri sonuçlandı. Tüm vatandaşlar çoğunlukla kendi şehrinin seçim sonucunu takip ederken, farklı illeri de araştırmak isteyenler, internet üzerinden araştırmalar yapıyor. Balıkesir'in seçim sonuçları da bu iller arasında yer alıyor. Peki 31 Mart yerel seçimleri sonucu Balıkesir Belediye Başkanı kim oldu?

Abone ol
Abone ol 31 Mart 2024 18:45

Türkiye'nin merakla beklediği 31 Mart yerel seçimleri nihayet sona erdi. Vatandaşlar, genellikle kendi şehirlerinin seçim sonuçlarını takip ederken, diğer illerin sonuçlarını da öğrenmek isteyenler internet üzerinden araştırmalarını sürdürüyorlar. Balıkesir'in seçim sonuçları da bu merak edilen iller arasında yer alıyor. Peki, 31 Mart yerel seçimlerinde Balıkesir Belediye Başkanı kim oldu?

İşte 31 Mart 2024 Balıkesir yerel seçim sonuçları...

 

Doğu'da 16:00, Batı'da 17:00'de oy verme işlemi bitti

Türkiye'de Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararına göre, Adıyaman, Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır ve Kilis'te ve bu illerde bulunan ceza infaz kurumlarında saat 07.00'de başlayan oy verme işlemi saat 16.00 itibarıyla sona ermişti.

Bu illerin dışındaki illerde saat 08.00'de başlayan oy verme işlemi saat 17.00'de bitti. Oy verme işlemlerinin bitmesinin ardından oy sayımına geçildi.

Yorumlar