Anasayfa /  Sağlık

Bakan Koca açıkladı! İşte Uzaktan Sağlık Hizmeti'nin detayları

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabından yaptığı açıklamada uzaktan sağlık hizmetinin detaylarını açıkladı.

Abone ol
Abone ol 11 Şubat 2022 12:42

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabından yaptığı açıklamada uzaktan sağlık hizmetinin detaylarını açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Resmi Gazete'de yayınlanan uzaktan sağlık hizmetinin detaylarını açıkladı. Bakan Koca, "Kişinin tıbbi gözlem, izlem ve takibi ile değerlendirmesi yapılabilecek, teşhis edilmiş hastalıkları kontrol edilebilecek, tıbbi danışmanlık verilebilecek. Gerekli durumlarda, kişiye bir sağlık kuruluşuna bizzat müracaat etmesi önerilecek." ifadelerini kullandı.

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Kişinin tıbbi gözlem, izlem ve takibi ile değerlendirmesi yapılabilecek, teşhis edilmiş hastalıkları kontrol edilebilecek, tıbbi danışmanlık verilebilecek. Gerekli durumlarda, kişiye bir sağlık kuruluşuna bizzat müracaat etmesi önerilecek.

Takip için bazı klinik parametreler değerlendirilebilecek, tedavi ve ilaç yönetimi sağlanabilecek. Sağlıklı yaşamın desteklenmesine, psikososyal destek hizmetlerinin sağlanmasına yönelik hizmet verilebilecek. Riski olan veya ileri yaştaki kişilerin çok yönlü takibi yapılabilecek.

UZAKTAN SAĞLIK HİZMETİ ALTYAPISI

Hizmetlerin sunumunda, Sağlık Bakanlığınca üretilen veya tescil edilerek kullanılması onaylanan yazılı, sesli veya görüntülü iletişime imkân sağlayan Uzaktan Sağlık Bilgi Sistemi yazılımı kullanılacak. Tüm standartlar Bakanlıkça belirlenecek.

Yorumlar