Anasayfa /  Foto Galeri

Baka Selçuk: Sosyal yardımlarda ödenen miktarlar arttırıldı! İşte 2021 SED tutarları

2021 SED tutarları artırıldı! Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, "2021 itibarıyla SED tutarını arttırdık, her bir çocuk için ödeme miktarı 1161 liraya ulaştı. Bu kapsamda, ocak ayında SED hizmetinden yararlanan 131 bin çocuğumuz için 149 milyon lira ödeme yaptık." ifadelerini kullandı. İşte 2021 SED tutarları

Baka Selçuk: Sosyal yardımlarda ödenen miktarlar arttırıldı! İşte 2021 SED tutarları - Sayfa 1

Baka Selçuk: Sosyal yardımlarda ödenen miktarlar arttırıldı! İşte 2021 SED tutarları

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, "2021 itibarıyla SED tutarını arttırdık, her bir çocuk için ödeme miktarı 1161 liraya ulaştı. Bu kapsamda, ocak ayında SED hizmetinden yararlanan 131 bin çocuğumuz için 149 milyon lira ödeme yaptık." ifadelerini kullandı. İşte 2021 SED tutarları

Baka Selçuk: Sosyal yardımlarda ödenen miktarlar arttırıldı! İşte 2021 SED tutarları - Sayfa 2

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, ihtiyaç sahibi vatandaşlar için başlattıkları sosyal destek programlarında ödenen miktarların 2021 yılı itibarıyla arttırıldığını kaydetti.

Baka Selçuk: Sosyal yardımlarda ödenen miktarlar arttırıldı! İşte 2021 SED tutarları - Sayfa 3

Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti'nden (SED) engelli ve yaşlı yardımlarına, evde bakım hizmeti ödemelerinden korumalı iş yerlerine kadar pek çok başlıkta yapılan destek miktarlarını arttırdıklarını aktaran Selçuk, şöyle devam etti:

Baka Selçuk: Sosyal yardımlarda ödenen miktarlar arttırıldı! İşte 2021 SED tutarları - Sayfa 4

"Koronavirüsle mücadele ettiğimiz şu günlerde, ihtiyaç sahiplerine ödenen miktarlarda artışa gittik. Bakanlığımıza verilen görevin bir gereği olarak, hak temelli hizmet anlayışı ile toplumun dezavantajlı kesimlerini sosyal dışlanmadan koruyor ve mağduriyetlerini gideriyoruz. Sunduğumuz hizmet ve yardımların, toplumun tüm kesimlerine yayılmasında, artan bütçe kaynaklarımızın rolü büyüktür."