Anasayfa /  Politika

Bahçeli, Erdoğan'a yine erken seçim çağrısı yapacak mı?

2002 yılında ve 2018 yılında erken seçim kararı aldırmasıyla bilinen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 2023 seçimleri için erken bir çağrı yapıp yapmayacağı merak ediliyordu. MHP'li üst düzey yetkili, bu seçimde herhangi bir sürpriz talep planlamadıklarını belirtti.

Abone ol
Abone ol Editör Mehmet Durna 05 Haziran 2022 10:17

"MHP BU KEZ SÜRPRİZ YAPMAYACAK"
Gazete Duvar'ın "Duvar Arkası" bölümünde, " MHP'li üst düzey bir yetkili, 'Geçmişteki çağrılarınız dikkate alınınca erken seçim ile ilgili hep sürpriz yapabileceğiniz konuşuluyor. Ne dersiniz?' sorusuna, 'O zaman şöyle diyelim, MHP bu kez sürpriz yapmayacak' yanıtını verdi.

 

"SEÇİME DAHA 13 AY VAR"
Aynı yetkili ekonomik sıkıntıları da kabul ederek, 'Seçime daha 13 ay var. Akıllı bir iktidar bu süreyi heba etmez. Bu zaman dilimi, durumu iyileştirmek için kullanılır ve bu yapılıyor' değerlendirmesinde bulundu." ifadesini kullandı.

İKİ KEZ DAHA ERKEN SEÇİM KARARI ALDIRMIŞTI
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 2002 ve 2018 yıllarında iki kez olmak üzere çağrıda bulunarak hükümetin erken seçim kararı almasını sağlamıştı. Bu nedenle Bahçeli'ye "Siyasette erken seçimlerin belirleyicisi" olarak bakılıyor.

Yorumlar