Anasayfa /  Foto Galeri

Bahar dizisi 'Epilepsi için bak'tı! Bahar dizisinden epilepsili bireylere anlamlı destek

Bahar dizisinden epilepsili bireylere anlamlı destek! Bahar dizisinin yayımlanan son bölümünde epilepsi hastalarının sosyal hayatlarında karşılaştıkları ön yargılara dikkat çekildi. Bahar dizisi 'Epilepsi için bak'tı!

Bahar dizisi 'Epilepsi için bak'tı! Bahar dizisinden epilepsili bireylere anlamlı destek - Sayfa 1

Her salı akşamı izleyicileri Show TV ekranlarında buluşturan MF Yapım imzalı Bahar dizisinin, 26 Mart Mor Gün yani Epilepsi Farkındalık Günü’nde yayımlanan bölümünde, Türk Epilepsi ile Savaş Derneği’nin hayata geçirdiği Epilepsi İçin Bak farkındalık kampanyasına destek verildi.

Bahar dizisi 'Epilepsi için bak'tı! Bahar dizisinden epilepsili bireylere anlamlı destek - Sayfa 2

Dizide, “Çevresinde epilepsi hastası bireylerin olmasından ön yargıları sebebiyle rahatsızlık duyanların oranı yüzde 60. Sen onlardan olma! #GerçeğiGör” mesajının yer aldığı afişler kullanıldı.

Bahar dizisi 'Epilepsi için bak'tı! Bahar dizisinden epilepsili bireylere anlamlı destek - Sayfa 3

Türk Epilepsi ile Savaş Derneği Başkanı Prof. Dr. Nerses Bebek, “Ülkemizin sevilerek takip edilen yapımlarından Bahar dizisinde epilepsi farkındalık mesajlarının yer alması ön yargılarla mücadelemiz için çok önemli.

Bahar dizisi 'Epilepsi için bak'tı! Bahar dizisinden epilepsili bireylere anlamlı destek - Sayfa 4

MF Yapım’a, Bahar dizisi oyuncularına ve tüm ekibe epilepsi farkındalığı için verdikleri bu destekten dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.