Anasayfa /  Politika

Babacan, 'Bunu da gizli, saklı yapıyorlar' deyip duyurdu!

DEVA Partisi Genel Başkan Ali Babacan, "Sadece son 6 ayda swaplarla borçlandıkları bir 60 milyar doları daha gizli, saklı, arka kapıdan sattılar. Bunu da gizli, saklı yapıyorlar. Bu milletin emeğini, hakkını, alın terini yok ettiler" dedi.

Abone ol
Abone ol Editör Mehmet Durna 02 Temmuz 2022 22:27

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "Merkez Bankası’nın arka kapısından 130 milyar doları sattıkları yetmedi. Sadece son 6 ayda swaplarla borçlandıkları bir 60 milyar doları daha gizli, saklı, arka kapıdan sattılar. Bunu da gizli, saklı yapıyorlar" açıklamasında bulundu.

"YATIRIMLAR OLUK OLUK AKACAK BU ÜLKEYE"

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Kocaeli'nin Gebze ilçesi Mevlana pazar alanında düzenlenen mitingde vatandaşlara seslendi. Babacan, özgürlük ve güven iklimini sağlayacaklarını söyleyerek, "Bu işsizliği, ülkenin kaderi olarak gören zihniyeti silip atacağız. Onun için ne yapacağız? İlk iş, özgürlük, adalet ve güven ortamını oluşturacağız. Ekonomiden, iktisattan anlamayan iktidar bu denklemi hala çözemedi. İş için, istihdam için önce özgürlük olacak, önce adalet olacak, önce güven ortamı olacak. Yoksa olmaz. Bunu anlamıyorlar. 'Ben her türlü haksızlığı, hukuksuzluğu yaparım. Adaleti de çiğnerim, ekonomiyi de iyi yönetirim' zannediyorlar. Olmuyor, olmayacak. Ama biz özgürlük ve güven iklimini sağladığımızda yatırımlar Türkiye’ye oluk oluk akacak. Biz o günleri yaşadık. Bu ülkeye refahı, zenginliği yaşatan ekibin ben başında oldum. Hiç şüpheniz olmasın. Yatırımlar oluk oluk akacak bu ülkeye. Gençler iş bulacak. Ücretler insan onuruna yakışan seviyeye çıkacak. Mutlak yoksulluğu sileceğiz. Tarihe karışacak" dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A ÇAĞRI: 4 YILDIR NİYE YAPMIYORSUN?

Ekonominin çarklarını yeniden döndüreceklerini ifade eden Babacan, "Ticareti canlandıracağız ve inanın bu kolay. Bizim için, DEVA kadroları için bu kolay. Çünkü bizler işi bilen insanlarız. Enflasyonu biz düşüreceğiz, faizleri biz düşüreceğiz. İnanın bunlar ne yaptıklarını bilmiyorlar. Bilmediklerini de bilmiyorlar. Biliyoruz zannediyorlar. Enflasyon talimatla düşmez. Faiz talimatla düşmez. Düşmüyor. Ben Erdoğan'a buradan sesleniyorum. Bütün yetki elinde, tek imza ile aklına gelen her şeyi yapıyorsun. O zaman at bir imza da düşür şu faizi, düşür şu enflasyonu bakalım. 4 yıldır niye yapamıyorsun? Biz DEVA kadroları olarak inşallah bunu yapacağız. Bakın bu ülkenin şu andaki cumhurbaşkanının anlamadığı bir şey var. Faiz de enflasyon da güvenle düşer" diye konuştu.

Yorumlar