Anasayfa /  Medya

Aziz Mahmud Hüdayi: Aşkın Yolculuğu Ramazan ayı boyunca hafta içi her gün TRT 1'de

Farklı hikayesi ve muhteşem oyuncu kadrosuyla TRT 1 ekranında Ramazan ayı boyunca hafta içi her akşam izleyici ile buluşmaya hazırlanan “Aziz Mahmud Hüdayi: Aşkın Yolculuğu” dizisinin tanıtımı yayınlandı

Abone ol
Abone ol 01 Mart 2024 04:27

Aziz Mahmud Hüdayi: Aşkın Yolculuğu Ramazan ayı boyunca hafta içi her gün TRT 1'de

Başrolünde Rüzgar Aksoy’un yer aldığı dizi izleyicilere hem tarihi bir atmosfer sunacak hem de Aziz Mahmud Hüdayi’nin hikayesi ve yolculuğu duygu dolu anlar yaşatacak. "Aziz Mahmud Hüdayi: Aşkın Yolculuğu," izleyicilere farklı bir perspektiften bakma fırsatı sunarak kalplere dokunacak.

Aziz Mahmud Hüdayi: Aşkın Yolculuğu Dizisinin konusu ise şöyle;

Mahmud, Kahire’den Bursa’ya kadı naibi olarak atanır. Şehirde adaletin tesisi için Kadı Nazırzade ile birlikte çalışırken, Şeyh Üftade ile tanışır. Kadı olma hayalleri kurmuş ve bunu başarmıştır. Ancak Üftade hazretleri ona bambaşka bir hayatın kapılarını aralayacaktır…

Yönetmenliğini Kamil Aydın’ın yaptığı, senaryosunu İsa Yıldız’ın kaleme aldığı dizinin başrolünü Rüzgar Aksoy üstlenirken, dizinin kadrosunda ayrıca Cem Kurtoğlu, Duygu Gürcan, Hakan Örge ve Tuğba Melis Türk gibi başarılı isimler yer alıyor.

Merakla beklenen ‘Aziz Mahmud Hüdayi: Aşkın Yolculuğu’ Ramazan’da TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluşacak.

Aziz Mahmud Hüdayi: Aşkın Yolculuğu Dizisi Künyesi

Yapımcı: Mehmet Bozdağ

Proje Tasarım & Senaryo: İsa Yıldız

Yönetmen: Kamil Aydın

Aziz Mahmud Hüdayi: Aşkın Yolculuğu Dizisi Oyuncuları:

Rüzgar Aksoy (Aziz Mahmud Hüdayi), Cem Kurtoğlu (Üftade), Duygu Gürcan (Safiye), Hakan Örge (Dilaver), Tuğba Melis Türk (Zişan), Yaşar Aydınlıoğlu (Nazırzade), Barış Başar (Yosef), Nadir Ersoy (Sermüderris Yusuf Hoca), Salih Bayraktar (Mustafa Hoca), Burak Alp Yenilmez (Subaşı Doğan), Furkan Karaca (Mustafa), Mert İnce (Mehmed), Aydın Şentürk (Beyoğlu Rıfat), Onurcan Kaplan (Orhan), Denizhan Kınacıgil (Muhammed), Anıl Dal (Subaşı Oğuz), Efe Berke Yılmaztürk (Yusuf), Nizamettin Özkaya (İpekçi Emini Tahir)

Yorumlar