Anasayfa /  Popüler  /  Kim kimdir

Ayşe Çağırır kimdir? Ayşe Çağırır nereli, kaç yaşında?

Kadınlar Dünya Boks Şampiyonası'nda 48 kiloda milli boksör Ayşe Çağırır finalde kazak rakibini yenerek altın madalyanın sahibi olurken Dünya Şampiyonu oldu. Ayşe Çağırır'ın şampiyon olmasının ardından boks severler Ayşe Çağırır kimdir aslen nereli sorusuna yanıt aramaya başladı. İşte cevapları...

Abone ol
Abone ol 20 Mayıs 2022 10:20

Ayşe Çağırır hayatı ve kariyeri araştırma konusu olmaya devam ediyor. Kadınlar Dünya Boks Şampiyonası'nda 48 kiloda milli boksör Ayşe Çağırır finalde kazak rakibini yenerek altın madalyanın sahibi olurken Dünya Şampiyonu oldu. Ayşe Çağırır'ın şampiyon olmasının ardından boks severler Ayşe Çağırır kimdir aslen nereli sorusuna yanıt aramaya başladı. İşte hayatı ve kariyeri hakkında merak edilenler...

 AYŞE ÇAĞIRIR KİMDİR?

1 Ocak 1995'te dünyaya gelen Ayşe Çağırır, Beden eğitimi ve spor öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur ve Milli boksördür. 2022 yılı itibarıyla 27 yaşındaki Ayşe Çağırır, 1,60 boyunda ve 48 kilodur.

Ayşe Çağırır'ın 2013 yılında katıldığı Dünya Gençler Boks Şampiyonası ile başlayan kariyeri, 2014 ve 2018 yılında Avrupa Bayanlar Boks Şampiyonası ve Dünya Boks Şampiyonası'na katılmasıyla devam etmiştir; 2019 yılında ise Avrupa Kadınlar Şampiyonası'nda yarışmıştır.

Son olarak, Uluslararası Boks Birliği (IBA) tarafından Türkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası finalinde Ayşe Çağırır, Kazak rakibi Alua Balkibekovaya'yı yenerek dünya şampiyonu olmayı başarmıştır.

Yorumlar