Kars'ta Kaybolan 9 Yaşındaki Sedanur Güzel’in Cansız Bedenine Ulaşıldı

Kars'ın Kağızman ilçesi Paslı köyünde 7 gündür aralıksız olarak aranan 9 yaşındaki Sedanur Güzel'in Afad ekipleri cansız bedeni, dere kenarında üzeri taşlarla örtülü halde buldu.

Kars'ta Kaybolan 9 Yaşındaki Sedanur Güzel’in Cansız Bedenine Ulaşıldı

Olay yerine gelen ailenin feryadı yürekleri dağladı. Acı haberi alan baba Abdullah Güzel ise olay yerinde fenalaşarak baygınlık geçirdi. Fenalaşan babaya ilk müdahale yardım ekipleri yaptı.

Yapan kişiler en ağır cezayı muhakkak almalı

9 yaşında olan Sedanur Güzel'in cesedi bulunmasından sonra köylüler büyük tepki gösterdi. Herkesin çocuğu olduğunu söyleyen vatandaşlar, "Ceset 200 metre aşağı da dere kenarında AFAD ekipleri tarafından görüldü.

Bu bizim evladımız, herkesin evladı var yapan kişilerin en ağır ceza alması lazım. 9 yaşındaki bir çocuğa yapılır mı bu herkesin çocuğu var. Biz bu adamı içimizde istemiyoruz. İdam istiyoruz.

Yapanın bulunup bu köyden gönderilmesini istiyoruz

Devletin gereken cezayı vereceğine inandıklarını söyleyen köylüler, "İdam istiyoruz. Devletimize güveniyoruz. Yapanın bulunup ailesi ile hemen gönderilmesini istiyoruz. Yoksa biz cezasını vereceğiz. Gözümüzün önünde idam edilmesini istiyoruz.

Küçük Sedanur meyve toplamaya çıktığında kaybolmuştu

Kağızman ilçesinin Paslı köyünde Pazar günü öğle saatlerinde meyve toplamaya çıkan Abdullah ve Handan çiftinin kaybolan kızları Sedanur Güzel'i 7 gün boyunca arama çalışmaları devam ediyordu. 7. günde küçük kızın cansız bedenine ulaşıldı.

16 Eylül Pazar gününden itibaren arama çalışması yapılan Güzel'in kaybolması olayına karıştığı iddiasıyla gözaltına alınan komşu Ertan B. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2018, 14:54

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER