17 Öğrenci Gıda Zehirlenmesinden Dolayı Hastanelik Oldu

Olay, Uludağ Üniversite`sinde yaşandı. İddiaya göre, kampüs içerisinde bulunan Halime Hatun Öğrenci Yurdunda akşam yemeğinde "irmik tatlısı" yiyen bazı öğrenciler mide bulantısı yaşadı.

17 Öğrenci Gıda Zehirlenmesinden Dolayı Hastanelik Oldu

Mide bulantısı, ateş, ishal gibi şikayetleri bulunan öğrencilerden 4`ü kendi imkanları ile 13 öğrenci ise ambulans ile Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi`ne kaldırıldı.

17 öğrenci hastaneye kaldırıldı

Mide bulantısı, ishal ve baş dönmesi yaşayan 4 öğrenci kendi imkanları ile hastaneye gitti. Hastanede tedavi edildikten sonra gıda zehirlenmesi şüphesinin üzerine yurda çok sayıda ambulans gönderildi.

Mide bulantısı yaşayan 13 üniversite öğrencisi, ambulansta yapılan ilk müdahaleden sonra Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi`ne kaldırıldı.

Hastanede yapılan müdahale sonrası 8 öğrenci taburcu edildi, 9 öğrencinin ise kontrol amaçlı hastanede müşahede altında tutularak tedavilerine devam edildi.

Kız Öğrenci yurdu önünde ambulansların hazırda bekletildiği görülürken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Öğrencilerin yediği yemeklerden alınan numuneler tahlile gönderildi. 

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2018, 15:41

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER