Anasayfa /  Magazin

Armağan Çağlayan kimdir? Armağan Çağlayan ne kanser mi?

Bir çok televizyon programında jüri üyeliği yapan youtube aracılığıyla yaptığı programlarla tanılan Armağan Çağlayan, bugün sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama da kansere yakalandığını duyurdu. İşte detaylar...

Abone ol
Abone ol 22 Kasım 2022 13:00

Bir çok televizyon programında jüri üyeliği yapan youtube aracılığıyla yaptığı programlarla tanılan Armağan Çağlayan, bugün sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama da kansere yakalandığını duyurdu. İşte detaylar...

ARMAĞAN ÇAĞLAYAN NE KANSERİ? 
56 yaşında ki Armağan Çağlayan, sosyal medya hesabından akciğer kanserine yakalandığını ve önümüzde hafta tedavi sürecine başlayacağını duyurdu.

ARMAĞAN ÇAĞLAYAN SAĞLIK DURUMUNU PAYLAŞTI 
"Herkese merhaba, bugün sizinle kişisel bir şey paylaşmak istiyorum.Yakın zamanda yaptırdığım yıllık sağlık taramasında akciğerimde bir kitle tespit edildi ve yapılan tetkikler sonucunda bugün kitlenin yüksek ihtimalle kanserli olduğu ortaya çıktı.

Önümüzdeki hafta sonundan itibaren tedavi sürecine başlayacağım.Bu sebeple, beş aydır sahnelemekte olduğumuz Size Anlatacaklarım Var Gösterisi’ne 25 Kasım Cuma Günü Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu’ndaki temsilden sonra zorunlu bir ara verip, devam eden günlerdeki Aydın, Denizli ve Bodrum temsillerini iptal ediyoruz.

Ancak çalışmak benim için her zaman olduğu gibi, şimdi de hayatla bağımı sağlayan en önemli motivasyon kaynağı.Bu yüzden o zorunlu arayı fazla uzatmadan işimin başına döneceğim.18 Aralık’ta Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde yeniden görüşmek dileğiyle…

Dedikodu ve yanlış haberlerin önüne geçmek için, buradan sık sık süreçle ilgili kısa bilgilendirmeler yapacağım.

Herkese tek tek yanıt veremeyeceğim için şimdiden anlayış rica eder, sevgi ve esenlikler dilerim……"

ARMAĞAN ÇAĞLAYAN KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, NERELİ? 
8 Nisan 1966, İstanbul'da dünyaya gelen Armağan Çağlayan Türk televizyon yapımcısı, avukat ve YouTuber. Çocukluk ve gençlik yılları Hereke'd geçti. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde, yüksek lisans eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde tamamladıktan sonra yine aynı üniversitede İşletme Fakültesi Yönetim Organizasyon Ana Bilim Dalında doktora programını yaptı. Avukatlık stajını Kocaeli Barosu'nda yaptıktan sonra avukatlığı bırakıp İstanbul'a geldi. MedYapım'ın kurulduğu bir esnada arkadaşının da yardımıyla hazırlık elemanı olarak işe girdi. Kısa bir zaman içerisinde editörlüğe kadar yükselip genel müdür yardımcılığı görevini üstlendiği dönemde 11 yıldır çalıştığı MedYapım'dan bi anda ayrıldı. MedYapım'da çalıştığı dönemde Bülent Ersoy Show, Huysuz Show, Hülya Avşar Show, Şans Kapıyı Çalınca, Şahane Pazar, Kim 500 Milyar İster, Ünlüler Çiftliği gibi birçok başarılı projeye editöryal koordinatör olarak imzasını attı.

2003 senesinde ise Popstar yarışmasının jüri üyesi olarak kamera arkasından ekran önüne hızlı bir geçiş yaptı.

Bu sırada Finansbank ile Avea markalarının reklamlarında, Belalı Baldız ve İmkansız Aşk adlı dizilerde konuk oyuncu olarak oyunculuk yeteneğini gösterdi. 2004-2005 seneleri arasında Hürriyet gazetesinin Kelebek ekinde köşe yazarlığı yapmaya başladıktan bir süre sonra çeşitli röportajlara da imzasını attı. Hürriyet gazetesinden ayrılmasının ardından röportajlarına Esquire dergisinde devam etti. Aynı zamanda Dishy dergisinde de "Tortu Takvimi" adında bir köşesi vardı.

MedYapım'dan ayrıldıktan sonra görevine Doğan TV bünyesinde bulunan D Productions yapım şirketinde prodüksiyonlardan sorumlu direktör olarak devam etti. "Son Ütücü", "Deniz Akkaya ile Top Model Türkiye" ve "Büyük Teklif" isimli programların yapımcılıklarını üstlendi. 2006 senesi yaz döneminde Star TV ekranlarında "Son Ütücü" adlı talk show programını yaptı.

2006 senesinin bitmesiyle birlikte D Productions'taki görevinden ayrıldı ve "Son Ütücü" programı da ekranlara veda etti. 2007 senesinde Osman Yağmurdereli ile birlikte "Ar&Ya" yapım şirketini kurmuştur. Ar&Ya Yapım şirketinde "Dilimin Ucunda", "Kadınlar ve Erkekler" ve sunuculuğunu yaptığı talk show programı "Armağan Çağlayan'la Bu Hafta" programına imzasını attı.

Armağan Çağlayan 2008 senesinde Ayşe Taş ile "Çok Yaşa Sen Ayşe" programını yaptı. Ardından "Format Yapımcılık" şirketini kurdu. 2009 senesinde yapımcılığını yaptığı "Olmaz Böyle Şey" adlı program ile Türkiye'nin yetenekleri ile yurtdışındaki yetenekleri bir araya getirdi. 2009 senesinde Play Yapımcılık'ın üstlendiği "Altın Kızlar" adlı programın formatını yurt dışından getirdi. Bu sırada Popstar Alaturka'da jüri üyeliğine devam etti.

İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesinde araştırma görevlisi olarak İletişimde Yaratıcılık dersi ve Beykent Üniversitesi İletişim Fakültesinde, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık ile Görsel İletişim bölümlerinde öğretim görevlisi olarak çalıştı.

Yorumlar