Anasayfa /  Foto Galeri

Araç sahiplerine müjde! MTV'ne büyük indirim geliyor! İşte yeni fiyatlar...

AK Parti kulislerinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 25 milyondan fazla araç sahibini ilgilendiren 2022 yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi konusunda indirim yetkisini kullanabileceği belirtiliyor. İşte haberin detayları...

Araç sahiplerine müjde! MTV'ne büyük indirim geliyor! İşte yeni fiyatlar... - Sayfa 1

Hazine ve Maliye Bakanlığı, 2022 yılına ait yeniden değerleme oranını yüzde 36 olarak belirledi. Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daha önce de yaptığı gibi yetkisini kullanarak Motorlu Taşıtlar Vergisi'nde (MTV) oranı bu yılda da aşağı indirebileceği, bu yönde bir hazırlık yapıldığı öğrenildi. İşte gerçekleşmesi durumunda otomobillerde MTV indirimi ve motor hacmine göre gerçekleşme oranlarına dair son dakika bilgileri...

Araç sahiplerine müjde! MTV'ne büyük indirim geliyor! İşte yeni fiyatlar... - Sayfa 2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dar gelirli kesimlerin sıkıntılarını gidermek için attığı adımlara bir yenisinin eklenmesi bekleniyor. AK Parti kulislerine göre daha önce de olduğu gibi MTV'deki 2022'deki artış ile ilgili özel bir uygulama yapılması yönünde bir çalışma yapıldığı, önümüzdeki günlerde karar verildiğinde konunun kamuoyu ile paylaşılacağı belirtiliyor.

Araç sahiplerine müjde! MTV'ne büyük indirim geliyor! İşte yeni fiyatlar... - Sayfa 3

MTV'DE YÜZDE 16'LIK BİR İNDİRİM GERÇEKLEŞEBİLİR

Yapılan çalışmaya göre Erdoğan, kendisine verilen yetkiyi kullanarak 2022 artışlarını yüzde 36 olarak tespit edilen yeniden değerleme oranlarından değil, enflasyona yakın bir rakam olarak açıklayacak. Enflasyonun yüzde 20'ler civarında olduğu düşünülürse vatandaş için yaklaşık yüzde 16'lık bir indirim olacak.

Araç sahiplerine müjde! MTV'ne büyük indirim geliyor! İşte yeni fiyatlar... - Sayfa 4

Bu arada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vergi haç ve oranları ile ilgili yüzde 50'ye kadar düşürme yetkisi bulunuyor. Erdoğan bunu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yapabiliyor.