Anasayfa /  Foto Galeri

Araç sahipleri dikkat! İşte MTV ödemelerinde bankalara göre kredi kartına taksit sayıları

Motorlu taşıtlar vergisinde (MTV) ödeme dönemi başladı, geçmiş borçlar için de yapılandırma fırsatı devam ediyor. MTV’de bu yıla ilişkin ilk taksit ödemesinin ocak ayı sonuna kadar yapılması gerekiyor, geçmiş dönem borçlarının yapılandırılması için de aynı tarihe kadar başvuru imkanı bulunuyor. İşte MTV ödemelerinde bankalara göre kredi kartına taksit sayıları

Araç sahipleri dikkat! İşte MTV ödemelerinde bankalara göre kredi kartına taksit sayıları - Sayfa 1

Türkiye’de trafiğe kayıtlı yaklaşık 24 milyon araç bulunuyor. Tüm araç sahiplerinin yılda 2 defa ödemesi gereken Motorlu Taşıtlar Vergisi var. Ocak ve Temmuz aylarında ödenmesi gereken MTV için bankalar kampanyalar düzenliyor.

Araç sahipleri dikkat! İşte MTV ödemelerinde bankalara göre kredi kartına taksit sayıları - Sayfa 2

Geçtiğimiz yıllarda daha cömert kampanyalar düzenleyen bankalar son yıllarda taksit sayılarını 2’ye kadar düşürdü. Geçtiğimiz yıllarda kredi kartıyla ödeme yapanlar otomobiller için ücretsiz check-up’lar, oto aksesuar kampanyaları, indirimli oto kuaför hizmetleri de alabiliyordu. Bununla birlikte 6 taksite varan uzun ödeme koşullarına sahip oluyordu.

Araç sahipleri dikkat! İşte MTV ödemelerinde bankalara göre kredi kartına taksit sayıları - Sayfa 3

EN YÜKSEK 4 TAKSİT

Hürriyet'ten Burak Taşçı'nın haberine göre bankalar müşterilerine Motorlu Taşıt Vergisi ödemesi için en yüksek 4 taksit imkanını sunuyor. Yüksek taksitten yararlanmak için de ekstra bazı işlemler yapılması gerekiyor. QR kod, mobil ödeme gibi farklı yöntemlerle taksit sayıları birer adet artırılabiliyor.

Araç sahipleri dikkat! İşte MTV ödemelerinde bankalara göre kredi kartına taksit sayıları - Sayfa 4

MTV NEYE GÖRE BELİRLENİYOR?

Motorlu Taşıtlar Vergisi, aracın motor hacmi, yaşı, matrahı ve tescil tarihine göre belirleniyor. 2018 yılından önce tescil edilmiş araçların MTV’leri 2018’den sonra tescil edilmişlere nazaran daha düşük çıkıyor.