Anasayfa /  Teknoloji

Apple Airtag nedir ne işe yarar? Apple Airtag fiyatı ne kadar?

ABD'li tekonoloji şirketi Apple yeni ürünü AirTag'ı satışa çıkarmaya hazırlanıyor. Şirket, AirTag ile "Kaybetme alışkanlığınız kayboluyor" sloganı ile karşımıza çıkıyor. Peki AirTag nedir, nasıl kullanılır? AirTag fiyatı ne kadar? İşte AirTag hakkında bilgiler...

Abone ol
Abone ol 07 Ocak 2022 19:39

AIRTAG NEDİR, NASIL KULLANILIR?

AirTag’iniz, Bul ağında yer alan yakındaki aygıtların algılayabildiği güvenli bir Bluetooth sinyali yayıyor. Bu aygıtlar AirTag’inizin konumunu iCloud’a gönderiyor, siz de Bul uygulamasını açarak AirTag’inizin nerede olduğunu haritada görebiliyorsunuz. Tüm bu süreç, gizliliğinizi korumak için anonim ve şifrelenmiş olarak gerçekleşiyor. Üstelik AirTag o kadar verimli çalışıyor ki pil ömrü veya veri kullanımı hakkında endişelenmeniz gerekmiyor.

CÜZDANINIZI BULAMIYOR MUSUNUZ?

AirTag takılıysa çok da endişelenmenize gerek olmayabilir. Bul uygulamasındaki yeni Nesneler sekmesine giderek yerleşik hoparlörden bir ses çalın veya “Hey Siri, cüzdanımı bul” deyin. Koltuğun altında veya yan odada mı kalmış? Sesi takip edin ve cüzdanınızı kolayca bulun.

AIRTAG FİYATI NE KADAR?

Apple AirTag satış fiyatı tekli olarak 399 TL den başlayan fiyatlar ile satışa sunuluyor. 4'lü almak isterseniz ise 1299 TL ödeme yapmanız gerekiyor.

 HANGİ CİHAZLAR İLE UYUMLU OLACAK?

Tam Konum Bulma özelliği aşağıdaki aygıtlarla uyumludur:

iPhone 11
iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max
iPhone 12 ve iPhone 12 mini
iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max

Yorumlar