Anasayfa /  Yerel

Antalya’nın Kaş ilçesinde korkutan yangın

Antalya'nın Kaş ilçesi Yarımada mevkiinde orman yangını çıktı. Yangına Orman İşletme ve Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Kay Belediyesi İtfaiye ekipleri müdahale etti. 5 dönümlük makilik alanın zarar gördüğü yangın kontrol altına alınırken, bölgedeki villalar boşaltıldı.

Abone ol
Abone ol 24 Mayıs 2020 15:38

Saat 01:45 sıralarında başlayan ve bölgedeki villaları tehdit eden yangının soğutma çalışmaları devam ediyor. Çıkış sebebi henüz belirlenemeyen yangın sebebiyle bölgedeki villalar da boşaltıldı.

Kaş Orman İşletme Müdürlüğü, Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri ve Kaş Belediyesi arazöz ve su tankerlerinin ve işçilerin soğutma çalışmalarını sürdürdüğü bölgede 5 dönümlük makilik alanın zarar gördüğü bildirildi.

İlgili HaberAdana'nın Kozan ilçesinde orman yangınıAdana'nın Kozan ilçesinde, ormanlık alanda çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü. Yangında bir hektarlık alan kül oldu.
Yangının ardından bölgeye gelen Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, ” Kaş Belediyesi , orman işletme ve büyükşehir belediyesi arazözlerinin ve işçilerin söndürme çalışması devam ediyor. 5 dönümlük makilik alan zarar gördü herhangi bir can kaybı söz konusunu değil. Yerleşim alanları ve villalara yaklaşmaması için ekipler çalışıyor. Can kaybının yaşanmamış olması bizim için önemli. ” dedi.

Yorumlar