Anasayfa /  Güncel

Ankara Kumrular Caddesi'ndeki saldırıyı yapan PKK'lılar yakalandı Diyarbakır’da yakalandı

Ankara Kumrular Caddesi'nde 9 yıl önce bomba yüklü otomobille gerçekleştirilen ve 5 sivilin hayatını kaybettiği, çok sayıda vatandaşın yaralandığı saldırının faillerinden olan terörist, Diyarbakır’da düzenlenen operasyonla yakalandı.

Abone ol
Abone ol 01 Mayıs 2020 11:57

Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince terör örgütünün eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine ve örgüt mensuplarının yakalanmalarına yönelik çalışmalar devam ediyor.

BABASININ EVİNDE SAKLANIYORDU

2011 yılında Ankara Kumrular Caddesi’nde bomba yüklü otomobille gerçekleştirilen ve 5 vatandaşın hayatını kaybettiği, çok sayıda kişinin yaralandığı terör eyleminin faillerinden olan teröristin, babası M.A.'nın Diyarbakır’daki evinde saklandığı bilgisi üzerine operasyon başlatıldı.

9 yıldır aranan terörist babasına ait evin çatısında kıskıvrak yakalandı. Foto: İHA
Dün akşam saatlerinde iki adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonla İ.A. isimli terörist yakalandı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adli mercilere sevk edilen terörist, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Terörist İ.A. Kumrular Caddesi’ndeki saldırıyla aynı gün Güney Ekspres trenine patlayıcı madde yerleştirilmesi olayı ile ilgili de aranıyordu.  

Yorumlar