Anasayfa /  Teknoloji

Aman dikkat ! TikTok’un yeni akımı can alıyor !

Son zamanların en çok kullanılan platformu TikTok'ta yer alan 'Kafatası Kırıcı' akımı can alıyor. Çok fazla sayıda genç ve yetişkin, güvenlik önlemi olmadan gerçekleştirdikleri eylem sonucu ya hayatını kaybediyor ya da yaralanıyor...

Abone ol
Abone ol 18 Şubat 2020 12:15

Yeni ve son derece tehlikeli bir trend TikTok’ta yayılmaya başladı.

Ölümcül Mavi Balina oyununa benzetilen ‘Kafatası Kırıcı’ trendi, oldukça ciddi sorunlara yol açabiliyor.  Şu anda popüler video paylaşım uygulaması TikTok’ta trend olan tehlikeli oyun üç kişi ile yapılıyor. İlk olarak sağ ve soldaki kişiler havaya zıplıyor. Daha sonra ise ortadaki kişi zıplarken, diğer iki kişi havaya sıçrayan kişiye çelme takıyor ve ortadaki kişi yere yığılıyor. Bu tuhaf akım nedeniyle ciddi beyin sarsıntısı geçirenler, ya da ölenler olduğu iddia ediliyor.

Kafatası kırıcı, meydan okuma yoluyla yayılıyor ve bu durum ebeveynleri endişelendiriyor. Güvenlik önlemi olmadan, üstelik taşın üzerinde yapılan trend velileri de ayağa kaldırdı. İlk olarak Venezuela’da bir okulda çekilen ve buradan dünyaya yayıldığı düşünülen akım sonucu Brezilya’da bir lise öğrencisinin hayatını kaybettiği söyleniyor. Ayrıca yapılan tehlikeli harekete maruz kalan iki öğrencinin de yaralandığı kaydedildi.

 

Yorumlar