Anasayfa /  Ekonomi

Altın yatırımcılarına çok önemli uyarı! Gram altının zirve değeri...

Türkiye'de altın fiyatları en çok merak edilen yatırım araçlarından biri olarak dikkat çekiyor. Altın fiyatlarının merak edilmesinin bir nedeni de düğünler olarak gösteriliyor. Gelin ve damat adayları bilezik, set takımları ve alyansları, düğüne katılacak misafirler ise takacakları gram altın ve çeyrek altın fiyatlarını araştırıyor. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Şirin Sarı altın fiyatları konusunda uyarılarda bulundu.

Abone ol
Abone ol 20 Haziran 2022 23:40

Düğün sezonunun açılmasıyla gözler altın fiyatlarına çevrildi. Gelin ve damatlar altın ihtiyaçlarını karşılamak için kuyumcuların yolunu tutuyor. Gelin ve damat adayları bilezik, set takımları ve alyansa, düğüne katılacak misafirler ise takacakları altına yöneliyor. Altın fiyatlarını ise en çok araştıranlar ise yatırımcılar. "Peki bu dönemde altın fiyatlarında yön ne olacak? Yatırım yapmak isteyen ya da altın ihtiyacı olan nasıl hareket etmeli?" soruları en çok merak edilen kınuların başıdna geliyor.

Jeopolitik riskler ve Amerikan Merkez Bankası'nın (Fed) faiz artırım süreci altında yön belirleyici en önemli iki unsur... Gram altın haftaya yatay seyirden başladı. 1024 lira seviyesinden işlem görüyor. Çeyrek altın ise 1685 lira seviyesinde..

Peki altın fiyatları daha da yükselecek mi?

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Şirin Sarı, altın fiyatlarıyla ilgili şu bilgileri verdi:

"1000 TL'nin üzerinde kaldığı sürece yükseliş devam edebilir, 1080 TL'ye kadar yükselişler görülebilir."

"Enflasyon başlığı konuşulduğu sürece, altın beslenmeye devam edecektir. Her ne kadar faiz tarafında artırımlar olsa da, altını baskılanacak ama altının gücünü engellemeyecektir."

Peki bu dönemde altın yatırımcısı nasıl hareket etmeli?

"Yatırım yapanlar için aslında daha çok hem satış hem alış yapacak olanlar için kademeli alım ve kademeli satım öneriyoruz."

"Altının yükseliş trendinde olduğunu ve kademeli alım tarafında 1000 TL'nin altında ve üstünde temkinli olmakta fayda var"

Yorumlar