Anasayfa /  Güncel

Ali Yerlikaya göçmen faciasında bilançoyu açıkladı: 7 ölü

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İzmir Çeşme'de Karaada'da 19 düzensiz göçmenin kurtarıldığını, 7'sinin ise hayatını kaybettiğini açıkladı. Arama kurtarma çalışmaları, sahil güvenlik unsurları ve balıkçı teknelerinin desteğiyle titizlikle devam ediyor.

Abone ol
Abone ol 09 Temmuz 2024 18:41

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bugün İzmir'in Çeşme ilçesi Karaada'da 19 düzensiz göçmenin kurtarıldığını, 7 düzensiz göçmenin ise hayatını kaybettiğini açıkladı.

Yerlikaya, bugün İzmir'in Çeşme ilçesinde saat 10.47'de Karaada üzerinde bir grup düzensiz göçmen olduğunu, bölgede bulunan balıkçı teknesi tarafından bir düzensiz göçmenin denizden alındığı ve denizde düzensiz göçmenlerin olabileceği ihbarının alındığını duyurdu.

19 KİŞİ KURTARILDI

4 sahil güvenlik botu, bir sahil güvenlik helikopteri ve bir sahil güvenlik dalış timinin sevk edildiğini ifade eden Yerlikaya, "Sahil Güvenlik unsurları tarafından yapılan arama kurtarma çalışmaları neticesinde ada üzerinden 18 ve bölgedeki balıkçı teknesinden bir düzensiz göçmen olmak üzere toplam 19 düzensiz göçmen sağlık durumları iyi olarak kurtarılmış, maalesef 7 düzensiz göçmenin cansız bedenine ulaşılmıştır." dedi.

Yerlikaya, göçmenin bulunması için arama kurtarma çalışmaları titizlikle sürdürüldüğünü ifade etti.

 

Yorumlar