Anasayfa /  Foto Galeri

Alanyaspor - Fenerbahçe maçında kural hatası iddiası

Süper Lig'in 38. haftasında Alanyaspor ile Fenerbahçe arasında oynanan maçta Fenerbahçe'nin penaltısının iptal edilmesi tartışmaları beraberinde getirdi. Fenerbahçe'nin ilk yarıda Valencia ile kazandığı penaltı, ofsayt nedeniyle iptal edilince futbol yorumcusu, eski FIFA hakemi Ahmet Çakar'dan flaş bir iddia geldi.

Alanyaspor - Fenerbahçe maçında kural hatası iddiası - Sayfa 1

Fenerbahçe, Alanyaspor maçının 28. dakikasında Valencia'nın Caulker tarafından düşürülmesi sonucu penaltı kazandı. Hakem Yaşar Kemal Uğurlu, beyaz noktayı gösterdi

Alanyaspor - Fenerbahçe maçında kural hatası iddiası - Sayfa 2

Devamında VAR incelemesinde Mesut Özil'in pas verdiği anda Valencia'nın ofsaytta olduğu gerekçesiyle penaltı kararı iptal oldu.

Alanyaspor - Fenerbahçe maçında kural hatası iddiası - Sayfa 3

AHMET ÇAKAR: BEN DEMİYORUM KURAL ÖYLE
Penaltının iptal edilmesiyle ilgil futbol yorumcusu, eski FIFA hakemi Ahmet Çakar, yaptığı paylaşımda; "FIFA kurallarına göre ofsayttaki bir oyuncu topa doğru hareketlenip topa vurmadan önce penaltıya maruz kalırsa ofsayt ihlali gerçekleşmez, penaltı verilir, der. Ben değil FIFA oyun kuralları söylüyor. Alanya-F.Bahçe maçında hakemler ağır bir kural hatası yapmışlardır" ifadelerini kullandı.

Alanyaspor - Fenerbahçe maçında kural hatası iddiası - Sayfa 4

"MAÇTA BİR KURAL HATASI VAR"

Maçta bir kural hatası var. FIFA oyun kuralları der ki, tabii ki kabaca söylüyorum, 'ofsayttaki bir oyuncu topa doğru hareketlendiğinde topa dokunmadan önce bir faulle karşılaşırsa onun ofsaytta olması söz konusu olmaz, pozisyon faulle cezalandırılır'.