Anasayfa /  Politika /  Ak parti

AK Parti'de derin çatlak: Kavga büyüyor...

AK Parti MKYK Üyesi Şamil Tayyar, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz'ün “Her evde 2-3 telefon var” sözlerine tepki gösterdi. Tayyar, “Kendi oluşturduğumuz sınıfa yabancılaştık, çatışıyoruz" dedi. Demiröz, “Ekonomimiz çok mu kötü beyler ya? Enflasyondaki yükseklik eyvallah, kurun yüksekliğini görüyoruz ama inanın hepsi kontrol altında. Allah aşkına her evde 2-3 telefon var.” ifadelerini kullanmıştı.

Abone ol
Abone ol 24 Ekim 2021 19:05

Dün partisinin Manisa’daki programına katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, “Bugün Avrupa’da duyuyorsunuz, yakıtın olmadığı, raflarda neler olduğunu. Kış geliyor. O dövizlerin fazlalığı nedeniyle kur farkları da aşağıya doğru inecek. Gıdada hiçbir eksiğimiz yok. Pahalılık olabilir. Allah aşkına, Türkiye’de son 20 senede her eve bakın ya bir otomobil ya da 2 otomobilimiz var. Her evde 2-3 telefon var. Türkiye’nin doğal gaz gitmeyen ilçesi kalmadı. Elektrik desen yine aynı, Yolları zaten saymıyorum” demişti.

Demiröz'e tepki AK Parti içinden geldi.

Son günlerde partisine yönelik ‘içeriden’ eleştirilerini arttıran AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) Üyesi ve eski milletvekili Şamil Tayyar, sosyal medya hesabından Demiröz'ü eleştirdi.

“YABANCILAŞTIK, ÇATIŞIYORUZ”

AK Partili Şamil Tayyar, yaptığı paylaşımda, “Ev, araba, bilgisayar, cep telefonu, lüks değil ihtiyaç oldu. Şimdi kendi oluşturduğumuz sınıfa yabancılaştık, çatışıyoruz. Yazık!” ifadelerini kullandı.

İşte Tayyar'ın o tweeti:

Yorumlar