Erdoğan: "CHP'nin asli görevi bölücülere aracılık yapmak''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şu anki yönetim altında CHP'nin asli görevi, maalesef bölücülere aracılık yapmak, koltuk değnekliği yapmak haline dönüşmüştür" dedi.

ürkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun'da düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti.

CHP'nin politikalarını eleştiren Erdoğan, şöyle konuştu:

"Kahraman güvenlik güçlerimizin çok ince çalışılmış operasyonlarıyla tek bir sivile zarar vermeden teröristleri yok ettik. O gün başarılı olamayanlar bugün bir başka yoldan tünel kazıyorlar. O zaman fiziki tünellerle hedefine ulaşamayanlar bugün benzer bir tüneli siyasi olarak CHP listelerinden açıyorlar. Milli iradeye karşı kazılan bu tüneli de mevcut CHP yönetiminin rızası, onayı, açık desteğiyle gerçekleştiriyorlar. Şu anki yönetim altında CHP'nin asli görevi maalesef bölücülere aracılık yapmak, koltuk değnekliği yapmak haline dönüşmüştür."

"Tünel siyaseti aleni iş birliğine vardı"

Partiler arası ittifaklara dikkati çeken Erdoğan, "Özellikle bölücü örgütün siyasi uzantılarının aday göstermediği illerde bu tünel siyaseti aşikardır. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgemizde ise tünel siyaseti artık çok farklı boyutlara, aleni iş birliğine varmıştır. CHP ve şürekası sadece bölücü örgütün tünel siyasetine aracılık etmiyor; milletle yürümemize, kaynaşmamıza da leke sürmek istiyor" dedi.

"Anketçilerin değil milletin sözü kıymetli"

Seçim öncesi anketlerini değerlendiren Erdoğan, "Bizim için anketçilerin değil, milletin sözü kıymetlidir. Bizim için medyanın değil, meydanın ne dediği önemlidir" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2019, 11:03

YORUM EKLE
YORUMLAR
melike demir
melike demir - 3 ay Önce

sayın cumhurbaşkanımız seni çok seviyoruz Allah seni başımızda eksik etmezsin ben 13 yaşındayım 5 kardeşiz durumumuz yok bize el uzatın evimiz kirada babam sürekli hasta çok zor durumdayız sizden Allah rızası için bize yardım edin annemin numarası: 05050358318 konya/selçuklu

SIRADAKİ HABER