Anasayfa /  Politika

AK Parti yerel seçim takvim çalışmaları resmen başladı!

Yakalaşan yerel seçimler öncesi partilerde seçim çalışmaları için hazırlıklar başlıyor. Bu konuda ilk adım atan ise Ak Parti oldu. AK Parti 31 Mart 2024’te gerçekleşecek olan yerel seçimler için takvim çalışmalarının fiilen başladığını duyurdu. Buna göre; aday başvuruları 9-17 Kasım'da alınacak, 19 Kasım'da elektronik ortamda temayül yoklaması yapılacak. Aday olacak ona göre değerlendirilecek

Abone ol
Abone ol 08 Kasım 2023 02:25

AK Parti, yerel seçim için aday başvurularını 9-17 Kasım'da alacak, 19 Kasım'da elektronik ortamda temayül yoklaması yapacak.

Alınan bilgiye göre, AK Parti'nin 31 Mart 2024'ta yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri için seçim dönemi ve seçim takvimi çalışmaları fiilen başladı.

Bu kapsamda AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) yerel seçimlere ilişkin MKYK'ye yetki verdi.

Toplantıda ayrıca aday usul esasları ile teşkilat yoklama usul esaslarına ilişkin kararlar da alındı. Takvime göre, 9 Kasım Perşembe başlayacak aday başvuruları 17 Kasım'da sona erecek. Temayül yoklaması 19 Kasım'da elektronik ortamda tüm illerde aynı anda yapılacak.

 

Yorumlar