Anasayfa /  Spor /  Futbol

Ahmet Dursun futbola geri döndü!

Ahmet Dursun Tokatspor yönetiminde... Beşiktaş'ta uzun yıllar forma giyen eski futbolcu Ahmet Dursun, Tokatspor'un yönetim kuruluna seçilerek Tokatspor Kulübü'nün A.Ş olması yolunda adım attı.

Abone ol
Abone ol 29 Haziran 2018 23:04

TFF 2. Lig takımlarından Tokatspor'da olağanüstü genel kurul Adnan Çiçek Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi. Çoğunluğun sağlanması ile birlikte divan oluşturuldu. Daha sonra saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ardından kongreye geçildi. Gelir gider hesaplarının okunduğu kongrede Tokatspor'un yaklaşık olarak borcu 7 milyon TL olarak açıklandı. Kulübün A.Ş olması için yönetime yetki verilmesi için oylamaya gidildi. Oylama öncesinde ise kaygı yaşayan Tokastpor'un eski yöneticileri kaygılarını dile getirmesi ve karşılıklı konuşmalar nedeniyle gerginlik yaşandı. Ünlü spor yorumcusu Okay Karacan'ın açıklamalarının ardından, Tokatspor'un A.Ş olması için yönetime yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi. Oy birliği ile kabul edilen karar sonrasında divana sunulan yeni yönetim kurulu listesi için kapalı zarf usulü oylamaya gidildi. Beşiktaşlı efsane futbolculardan Ahmet Dursun'un da oy kullandığı kongrede yeni yönetim oluşturuldu. Tokatspor taraftarlarının ilgi gösterdiği Ahmet Dursun ve yönetim kurulu üyesi iş adamı Ufuk Akçekaya ünlü spor yorumcusu Okay Karacan açıklamalarda bulundu.

AHMET VE OKAY'DAN YATIRIM

nlü futbolcu Ahmet Dursun, Tokatspor'u üst liglere taşıyacaklarını ifade ederek, "Daha önceden Tokatspor'un yaşadığı sıkıntıların hepsini yakından takip ediyordum ve Okay ağabey ile buluştuğumu da 'Ne yapabiliriz' diye düşündük. Tokatspor'a bir şekilde yardımcı olmak istedik. Tokatspor'u gerçekten üst liglere taşıyacağız. Elimizden ne geliyorsa çünkü biz Tokatlıyız. Ufuk beyi de bu işin içine yatırımcı olarak sokarak, el ele verdik. Tokatspor'u A.Ş. yaparak daha güzel yerlere getireceğiz" dedi.

AMACIMIZ TOKAT'I FUTBOLCU FABRİKASI YAPMAK

İş adamı Ufuk Akçekaya ise yıllardan beridir kanayan bir yaranın çözülmesi adına kendi risklerini ortaya koyarak Tokat'a geldiklerini dünya markası Ahmet Dursun'la ve gazeteci Okay Karacan ile güzel projelere imza atacaklarını kaydetti. Amaçlarının Tokat'ı bir futbolcu fabrikası yapmak olduğunu ifade eden Akçekaya, "Tokat'tan 100 tane Ronaldo ve Messi çıkarmak. Bu 5-10 yıl olabilir. Biz eğitimciyiz. Türkiye'de 21 milyon öğrenciden Messi ve Ronaldo çıkmaması bizi üzdüğü için biz buna kafa yorduk. Tokat'ta bize çok güzel sözler verildiği için buraya geldik. Bizi isteyen birçok kulüp vardı fakat gerek Ahmet Dursun'un kaliteli duruşu Okay beyin kaliteli halinden burayı seçtik. Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'na vekillerimize çok teşekkür ediyorum. Göreceksiniz burası Altınordu'yu geçerek dünyaya futbolcu üreten yer olacak" dedi.


Etiketler tokatspor
Yorumlar