Anasayfa /  Spor /  Trabzonspor

Ahmet Ağaoğlu'ndan Ali Koç'a flaş gönderme

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, son günlerde yaşanan olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Abone ol
Abone ol 16 Mayıs 2022 14:42

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, son günlerde yaşanan olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, "Taraftarlarımız ile Fenerbahçeli taraftarlar arasında artan gerilim ve yaşanan şiddet olaylarına ilişkin açıklama" başlıklı bir bildiri yayınladı.

İşte Ahmet Ağaoğlu'nun açıklamaları:

"Trabzonspor Kulübü Başkanı olarak, son günlerde kulübümüz taraftarları ile Fenerbahçeli taraftarlar arasında yükseltilen gerilimden endişe duyuyor; bu gerilimin iki takım taraftarı arasında sözlü ve fiziksel şiddete dönüştüğünü gösteren olayları büyük bir üzüntüyle takip ediyorum.

Futbol, elbette ki mücadele ve rekabetin sadece sahada değil; saha dışında da yüksek olduğu bir spordur. Futbolcular gibi taraftarların da birbiriyle rekabet içinde olması son derece doğaldır. Taraftarlık ve futbol rekabeti, farklı aidiyetlere saygı duyarak barış içinde yaşanabildiği müddetçe sosyal yaşamın en güzel renklerinden biridir. Ancak rekabetin, saygı ve sportmenlik gibi temel değerlerini yitirerek, şiddet ve taşkınlığa dönüşmesi ve toplumsal yaşamda farklı tezahürlerle karşımıza çıkması kabul edilemezdir.

Bu noktada kulüplerin başkanlığını üstlenen şahısların taşıdığı sorumluluk akla gelmelidir. Bizler farklı renklere, rakiplere saygı duyarak; ayrıştırıcı ve nefret içeren söylemlerden kaçınarak meselelere sağduyu ile yaklaşarak futbol kamuoyu için örnek ve öncü olmalıyız.

Yorumlar