Anasayfa /  Foto Galeri

Adana'da kumarhaneye çevrilen eve şok baskın!

Adana'da, sivil polislerin kumar oynamaya gelmiş gibi baskın yaptığı evde, 35 kişiden 18'ine 'kumar oynamak'tan, tamamına ise 'sosyal mesafe ve maske kurallarına uymamak'tan toplam 130 bin TL ceza kesildi.

Adana'da kumarhaneye çevrilen eve şok baskın! - Sayfa 1

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Ahlak Büro Amirliği ekipleri, merkez Çukurova ilçesine bağlı Toros Mahallesi Şehitler Bulvarı’ndaki apartman dairesinde kumar oynatıldığı bilgisine ulaştı.

Adana'da kumarhaneye çevrilen eve şok baskın! - Sayfa 2

Yapılan teknik ve fiziki takibin ardından Doğan G.’ye ait olduğu öğrenen eve 23 Eylül'de baskın düzenlendi. Sivil polisin kumaroynamaya gelmiş gibi girdiği eve dışarıda bekleyen ekiplerin de gelmesiyle 35 kişi yakalandı.

Adana'da kumarhaneye çevrilen eve şok baskın! - Sayfa 3

Bu kişilerin tamamına 'sosyal mesafe ve maske kurallarına uymamak'tan, 18’ine ise 'kumar oynamak'tan toplam 130 bin TL ceza uygulandı. Evde arama da yapan ekipler, para değeri olan 150 pul, 1800 TL ve oyun kağıtlarına el koydu. Daire sahibi Doğan G. ile üzerinden ruhsatsız tabanca çıkan Zikri E., gözaltına alındı.

Adana'da kumarhaneye çevrilen eve şok baskın! - Sayfa 4

Doğan G. hakkında ‘kumar oynanması için yer ve imkan sağlama’, Zikri E. hakkında ise ‘ruhsatsız silah taşıma’ suçundan adli işlem yapıldı.