Anasayfa /  Güncel

Adana'da satıcılar zabıtayı linç etmek istedi! Polis kurtardı

ADANA’da Seyhan Baraj Gölü kıyısına izinsiz olarak kafe kurmak isteyenlerle zabıta ekipleri arasında gerginlik yaşadı. Bici bici satıcılarından birisinin üzerine benzin döküp kendini yakmakla tehdit etmesiyle, zabıta ile bici bici satıcıları arasında arbede yaşandı.

Abone ol
Abone ol 30 Mayıs 2019 21:03

ADANA Seyhan Baraj Gölü’nde Amerikan Adası olarak da bilinen Menderes Adası Piknik Alanında meydana gelen olayda; Adana Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, yapılacak çevre düzenlemesi kapsamında polis desteğiyle bici bici tezgahlarını yıkmak için iş makineleriyle adaya geldi.

Adana'da zabıtaya saldırıya polis müdahalesi - Sayfa 2

Bici bici satıcıları adanın girişindeki yolu, masa ve sandalyelerle kapattı. Zabıta görevlileri adaya girmek isteyince bici bici satıcılarıyla aralarında gerginlik yaşandı.

Adana'da zabıtaya saldırıya polis müdahalesi - Sayfa 3

Göl kıyısına demir profil ve tahtalarla mekanın zeminini oluşturan kişiler zabıta ve polis ekiplerine karşı koyunca tartışma, arbedeye dönüştü. Bici bici satıcılarından iki kişi ellerindeki benzini üzerilerine dökerek, kendisini yakacağını söyledi.

Adana'da zabıtaya saldırıya polis müdahalesi - Sayfa 4

Satıcılardan bazıları ise taşlarla zabıta ekiplerine saldırdı. Bir kişi ise boğazına bıçak dayadı. Polis, zabıtaya saldıran kişilere biber gazıyla müdahale etti.

Adana'da zabıtaya saldırıya polis müdahalesi - Sayfa 5

Olay, alanı boşaltmaları için satıcılara zaman verilmesi üzerine son buldu.


Yorumlar