Anasayfa /  Ekonomi /  Memurlar

Adalet Bakanlığı İçin Çözümleyici Personel Alım İlanı Yayımlandı!

Adalet Bakanlığı İçin Çözümleyici Personel Alım İlanı Yayımlandı! Adalet Bakanlığı 17 Çözümleyici Alıyor.Başvuru koşullarının neler olduğunu ve haber hakkındaki son dakika gelişmeleri sitemizden bulabilirsiniz.

Abone ol
Abone ol 05 Temmuz 2019 20:17

Adalet Bakanlığı İçin Çözümleyici Personel Alım İlanı Yayımlandı!

Adalet Bakanlığı 17 Çözümleyici Alıyor.Başvuru koşullarının neler olduğunu ve haber hakkındaki son dakika gelişmeleri sitemizden bulabilirsiniz.

Kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik personel alımlarında bir artış görünmekle birlikte 2019 yılının üçüncü çeyreğine girerken kamu kurumları da eksik personel ihtiyacını gidermeye yönelik alımlar yapmaya başladı. Bu alımlardan biri de Adalet Bakanlığı’ndan geldi. Bugün yayınladığı ilanda 17 adet çözümleyici personel alımı yapacağını ilan eden kurumda adaylar kurumun Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü biriminde istihdam edilecek. KPSS puanına göre yapılacak olan alımda ilgili pozisyona başvurmak isteyen adaylar için ilan detayları haberin devamında yer alıyor.

Çözümleyici İlan Şartları

Adalet Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen alımda toplamda 17 çözümleyici istihdam edilecektir. İlgili kadroya başvurmak isteyen adayların sağlaması gereken şartlar ise şu şekilde belirtilmiştir.
657 sayılı kanunda yer alan şartları sağlamak,


Üniversitelerin 4 yıllık bölümlerinden mezun olmak,


2018 yılında gerçekleştirilen KPSS sınavından p3 puan türünde en az 60 puan almak,


ÖSYM tarafından düzenlenen Yabancı Dil Sınavı (YDS)’den D seviyesi düzeyinden puan almış olmak,


Java programlama dilini dahil olmak üzere en az 2 program dilini iyi derecede bilmek ve belgelemek,


En az 1 yıl Bilgi İşlem Merkezlerinden programcı olarak çalışmış olmak şartlarının sağlanması gerekmektedir.
1. ve 2. Grup olarak yapılacak olan alımda toplamda 17 kişi alınacak olup kadro sayısının 10 katı yani 170 kişi sözlü sınava çağrılacaktır. Bu aşamayı başarı ile geçen adaylar kurumda istihdam edilecektir.

Adalet Bakanlığı İçin Çözümleyici Alım İlanına ulaşmak için TIKLAYIN
Yorumlar