Anasayfa /  Eğitim

Açık Öğretim Lisesi AÖL kayıt yenileme tarihi ne zaman?

Açık Öğretim Lisesi AÖL kayıt yenileme tarihi ne zaman?Açık liseler için kayıt ve kayıt yenileme dönemi geçtiğimiz günlerde başladı. AÖL kayıt yenileme işlemlerini henüz gerçekleştirmeyenler için zaman daralıyor. Peki AÖL kayıt ve kayıt yenileme işlemleri ne zamana kadar sürecek? İşte detaylar...

Abone ol
Abone ol 02 Ocak 2020 16:51

Açıköğretim lisesinde eğitimlerini sürdürmek isteyen öğrencilerin merakla beklediği kayıt tarihlerinin içindeyiz. AÖL kayıt yenileme ve ilk kayıt işlemlerinin ne zamana kadar süreceği merak edilirken birçok öğrenci AÖL kayıt yenileme ücreti hakkında da detayları araştırıyor. Yapılan açıklamaya göre 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı 1. dönem ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 21 Ağustos 2019 – 27 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacak.

KAYIT YENİLEME ÜCRETİ NE KADAR?

Açık Öğretim Lisesine kayıt yenileme yaptıracak öğrenciler, her yıl belirlenen kayıt yenileme sınav ücretini ödemek zorundadır. 2019 yılında bir dönem için kayıt yenileme Sınav Bedeli olarak; 30 TL ve Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği hesabına; 5 TL olarak belirlenmiştir. (30 TL Açık Öğretim Lisesi Kayıt Yenileme Sınav Bedeli olarak anlaşmalı bankalara yatırılacak. 5 TL ise Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği banka hesabına veya makbuz karşılığında teslim edilecektir.)

Öğrenci adayı, T.C. Kimlik Numarası beyan ederek T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası ve Türkiye Vakıflar Bankasının bankamatiklerine (ATM) veya Türkiye Vakıflar Bankası şubelerine giderek ya da ilgili bankaların internet bankacılıkları üzerinden “MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü” hesabına 30 TL ödeyecek ve dekontu muhafaza edecektir. (T.C. vatandaşı olmayan öğrenci adayları ise İl Göç İdaresi Müdürlüklerinden alacakları yabancı kimlik numarası ile anlaşmalı bankalara müracaat edeceklerdir.) 

AÇIK LİSE KAYIT YENİLEME NE ZAMAN?

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı I. dönem kayıt yenileme işlemleri 21/08/2019 – 27/09/2019 tarihlerinde alınacak.

I. dönem ders seçme ve sınav merkezi güncellemesinin açılması 21 Ağustos 2019

I. dönem ders seçme ve sınav merkezi güncellemesinin kapatılması 18 Ekim 2019

I. dönem sınava giriş yerlerinin internette yayınlanmaya başlanılması 04 Aralık 2019

Yorumlar