Anasayfa /  Foto Galeri

Ablasını öldüren eniştesi onu da vurdu! Yüzü tanınmayacak hale geldi!

Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinde ablasını öldüren eniştesinin saldırısına uğrayan, yüzüne isabet eden kurşunlar nedeni ile ağır yaralanıp tanınmaz hale gelen Fatma Sever, tedavi için yetkililerden yardım bekliyor.

Ablasını öldüren eniştesi onu da vurdu! Yüzü tanınmayacak hale geldi! - Sayfa 1

Yenişehir ilçesi Hantepe Mahallesinde 28 Ocak 2021'de meydana gelen olayda Mehmet Büyük, eşi Süreyya Büyük, çocukları Azat, Ömer ve Enes Büyük ile baldızı Fatma Sever ve Ebubekir Büyük’e kurşun yağdırdı. Olayda Süreyya Büyük hayatını kaybederken, Fatma Sever yüzüne isabet eden kurşunlar nedeni ile ağır, Azat, Ömer, Enes ve Ebubekir Büyük ise hafif yaralandı.

Ablasını öldüren eniştesi onu da vurdu! Yüzü tanınmayacak hale geldi! - Sayfa 2

Zanlı, olayın ardından jandarma ekipleri tarafından yakalanmasının ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ablasını öldüren eniştesi onu da vurdu! Yüzü tanınmayacak hale geldi! - Sayfa 3

"EVE GÖTÜRÜR GÖTÜRMEZ İKİSİNİ DE VURDU"

Olayda bir ablasını kaybettiğini, diğer ablasının da ağır yaralandığını ifade eden Cengiz Aslan, saldırıyı eniştesinin yaptığını hatırlattı. Aslan, "Evini şehre taşıyacağım diye kandırma bahanesiyle ablamı köye götürdü, eşyaları taşıma amacıyla götürdü. Eve götürür götürmez silahla ikisini vurmuş. Biri olay yerinde can verdi. Diğerinin de yüzü, çenesi her şey dağıldı.

Ablasını öldüren eniştesi onu da vurdu! Yüzü tanınmayacak hale geldi! - Sayfa 4

YÜZÜ TANINMAYACAK HALDE

Yüzüne isabet eden kurşunlar nedeni ile tanınmayacak hale gelen Fatma Sever'in hayatı karardı. Hastanede tedavi altına alınan Sever'in ailesi, maddi imkansızlıklar nedeni ile tedaviye devam edemedi. Ablasının hastanede yattığını belirten Cengiz Aslan, Fatma Sever'in yüzünün düzelmesi için hastane ve kendilerinin imkanlarının olmadığını kaydederek yetkililere ablasının tedavi edilmesi çağrısında bulundu.