Anasayfa /  Dünya

ABD'de dünyaca ünlü kargo şirketine silahlı saldırı: Çok sayıda ölü ve yaralılar var

ABD’nin Indianapolis kentindeki FedEx şirketine ait tesiste düzenlenen silahlı saldırı sonucu en az 8 kişinin öldüğü belirtildi.

Abone ol
Abone ol 16 Nisan 2021 13:02

ABD’nin Indianapolis kentindeki FedEx şirketine ait tesiste düzenlenen silahlı saldırı sonucu en az 8 kişinin öldüğü belirtildi. 

Kargo firması FedEx'in ABD'nin İndianapolis kentinde bulunan tesisinde çatışma çıktı. Yerel bir televizyon polisin olayı "çok sayıda hayatına kaybeden ve yaralının bulunduğu" bir olay olarak nitelediğini bildirdi. İlk belirlemelerine göre saldırıda 8 kişi hayatını kaybettiği açıklandı.

Marion County yerel güvenlik güçleri çatışmayı doğrularken  yaralı sayısına ilişkin bilgi verilmedi. Reuters'ın haberine göre saldırgan kendisini vurarak öldürdü. Indianapolis polis sözcüsü Genae Cook ise yaptığı açıklamada, 'ateşli silahla yaralanmış çok sayıda kişi olduğunu' söyleyerek çeşitli hastanelere nakledilenlerin de olduğunu sözlerine ekledi.

Bir FedEx sözcüsü, "Olay ile ilgili daha fazla bilgi almaya çalışıyoruz ve olayı araştıran yetkililer ile işbirliği halindeyiz" dedi.

 

Yorumlar