Anasayfa /  Foto Galeri

65 yaş üstü seyahat izni nasıl alınır? Bakan Koca müjdeyi verdi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Müjde niteliğindeki açıklamalarda 65 yaş üzeri vatandaşların memleketlerine 1 aylık sürede zarfında dönmemek şartıyla Kaymakamlıklardan izin alınarak gidebileceklerini açıkladı. Peki 65 yaş üstü seyahat izni nasıl alınır?

65 yaş üstü seyahat izni nasıl alınır? Bakan Koca müjdeyi verdi! - Sayfa 1

65 YAŞ ÜZERİ SEYAHAT İZNİ NASIL ALINACAK?

65 yaş üzeri sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Ancak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın bugün yaptığı açıklama ile 65 yaş üzeri vatandaşların memleketlerine gitmesinin önü açıldı. 

65 yaş üstü seyahat izni nasıl alınır? Bakan Koca müjdeyi verdi! - Sayfa 2

65 yaş üstü kişiler memleketlerine gitme noktasında sabit bir yere gittiğinden emin ise, sağlık durumları aile hekimleri açısından bir sorunları yoksa ilgili Kaymakamlıktan yanlarında zorunlu gerektiğinde bir veya iki kişi olmak suretiyle 1 aylık bir zaman zarfında dönmemek üzere bir izin alabilecek. İzinler Kaymakamlıklardan alınabilecek.

65 yaş üstü seyahat izni nasıl alınır? Bakan Koca müjdeyi verdi! - Sayfa 3

65 yaş ve üzeri vatandaşlar; “Seyahat İzin Belgesi” taleplerini, 21 Mayıs Perşembe günü, saat 09.00’dan itibaren elektronik ortamda E-Devlet, İçişleri Bakanlığı, E-Başvuru Sistemi ve Alo 199 Vefa Destek Hattı üzerinden yapılabilecek.

65 yaş üstü seyahat izni nasıl alınır? Bakan Koca müjdeyi verdi! - Sayfa 4

Başvuru sırasında başvuranın ve beraberindekilerin; Covid-19 evde izolasyon sorgusunun yanı sıra belirtilen hastalıklarının olup/olmadığı hususu da sistem üzerinden otomatik olarak sorgulanacak.