Anasayfa /  Foto Galeri

6 yaşında evlendirilen H.K.G'nin ifadesinde tüyler ürperten detaylar! Anlattıkları kan dondurdu...

Hiranur Vakfının kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel'in 6 yaşındaki kızını evlendirdiği iddiası tüm Türkiye'yi ayağa kaldırdı. Konuyla ilgili müfettiş görevlendirilirken yargıya intikal eden olayla ilgili hazırlanan iddianamede 6 yaşından itibaren istismara uğradığını öne süren H.K.G.'nin anlattıkları kan dondurdu. İşte detaylar...

6 yaşında evlendirilen H.K.G'nin ifadesinde tüyler ürperten detaylar! Anlattıkları kan dondurdu... - Sayfa 1

6 yaşındaki kız çocuğunun evlendirilmesi olayına tepkiler çığ gibi büyüyor. İsmailağa Cemaati'ne bağlı bir vakfın kurucusunun kızının 6 yaşında evlendirilmesi ve cinsel istismara uğraması olayı ortaya çıktığı andan itibaren Türkiye’yi derinden sarstı. Son olarak 6 yaşında evlendirilerek istismara uğradığını söyleyen H.K.G.'nin ulaşılan ifadesindeki ayrıntılar herkesi dehşete düşürmüştü. İfadesinde H.K.G.’nin istismara uğradığı kişiye ilişkin söylediği “Evliler böyle oyunlar oynar ama bu oyun kimseye söylenmez” sözleri herkesin içini sızlattı. Diğer yandan Türkiye’nin beklediği duruşma tarihi ile istenen cezalar da belli oldu. İşte kahreden olayın detayları…

6 yaşında evlendirilen H.K.G'nin ifadesinde tüyler ürperten detaylar! Anlattıkları kan dondurdu... - Sayfa 2

Evliler böyle oyunlar oynar ama bu oyun kimseye söylenmez

İddianameye göre, evlilik kararının ardından, H.K.G'ye gelinliğe benzeyen beyaz bir kıyafet giydirdiler, genç bir adamı gösterip "O artık senin kocan" dediler. Adam, küçük kızı bir fotoğraf stüdyosuna götürdü. Birlikte fotoğraf makinesine bakarken küçük kız evcilik oynadıklarını sanıyordu. Yıllar sonra ifadesinde H.K.G. imam nikahı kıyıldıktan bir gün sonra yaşadıklarını şöyle anlattı: "K. evlendiğimizi söyledi. Annem, babam nasıl evliyse bizim de evli olduğumuzu anlattı. 'Sen benim karımsın, ben senin kocanım' dedi. 'Evliler böyle oyunlar oynar ama bu oyun kimseye söylenmez. Bak annenle baban kimseye söylemiyor' dedi. Annem ile babam K.'ya 'Damadım' diyordu."

6 yaşında evlendirilen H.K.G'nin ifadesinde tüyler ürperten detaylar! Anlattıkları kan dondurdu... - Sayfa 3

"ANNEM SAÇLARIMI TARAYIP YANINA GÖNDERİRDİ"

Bir yıl sonra H.K.G, yani 7 yaşlarına doğru, anne ve babasıyla memleketleri Sakarya Sapanca'ya gitti. Eşi K. da yanlarındaydı. Sapanca'daki evlerinin ikinci katında K, H.K.G.'ye tecavüz etti. H.K.G. önceleri anne ve babasının yaşadığı kabustan haberinin olmadığını düşündü. Ancak daha sonra K. ona babasının onayını aldığını söyleyecekti.

Çengelköy'deki evlerine döndüklerinde tecavüz devam etti. Annesi önce karşı çıkmıştı. Ancak iddiaya göre babası annesinin evde olmadığı günlerde H.K.G.'yi karşı dairedeki K.'ya teslim ediyordu. Çocuk bunun normal olduğu yalanıyla kandırılıyordu. Annesi H.K.G.'nin saçlarını tarayıp K.'nin yanına gönderiyordu.

6 yaşında evlendirilen H.K.G'nin ifadesinde tüyler ürperten detaylar! Anlattıkları kan dondurdu... - Sayfa 4

Ses kaydında yer alan ifadeler ise şu şekilde:

H.K.G.: "6 yaşında nikahımız kıyılmayaydı. Keşke babam ilişkiye izin vermeseydi… Yani bu sıkıntıların hiçbiri olmazdı"

K.İ.: "Var mı yapacak bir şey onu söyle. Dönebiliyor muyuz?"

H.K.G.: "Ama telafi de olmuyor"

K.İ.: "Yani tam bir hatadır… Yanlış bir şey… Ha şu an ben kendi kız çocuğum olsa 6 yaşında evlendirir miyim. Evlendiririm. Ama o şekil bir şeye müsaade eder miyim. Etmem."

H.K.G.: "Babam nasıl düşünmedi."

K.İ.: "Hocaefendi her şeyi dört dörtlük mü düşünüyor. Bırak sen de Allah Allah."

H.K.G: "Yani kızım daha küçük, 6 yaşında. İlişkiyi kaldırabilir mi, kaldıramaz mı, insan bunu bilmez mi…"

K.İ.: "Ben seni öyle görmemiştim. Öyle gittim işte. Ufaklığın öyle geçti dediğin gibi. Ne bileyim ya…"

H.K.G.: "Annem saçlarımı tarar senin yanına gönderirdi beni."