Anasayfa /  Foto Galeri

6 muhalefet partisi ülkeyi yönetmeye hazır mı? İşte o anketin çok tartışılacak sonuçları...

ASAL Araştırma'nın yaptığı anket dikkat çekti. ASAL Araştırma ‘Sizce 6 muhalefet partisi ülkeyi yönetmeye hazır mı?’ sorusunu halka yönetti. Anketten ise çok tartışılacak bir sonuç çıktı. İşte 2023 seçimlerini yakından ilgilendiren o anketin sonuçları…

6 muhalefet partisi ülkeyi yönetmeye hazır mı? İşte o anketin çok tartışılacak sonuçları... - Sayfa 1

CHP, İYİ Parti, DEVA, Gelecek Partisi, Demokrat Parti ve Saadet Partisi tarafından kurulan 6'lı masa siyaset gündeminin en önemli konularından biri olmaya devam ediyor.

6 muhalefet partisi ülkeyi yönetmeye hazır mı? İşte o anketin çok tartışılacak sonuçları... - Sayfa 2

ASAL Araştırma tarafından 6 muhalefet partisinin oluşturduğu masayla ilgili çarpıcı bir anket geldi. "Sizce bir araya gelen 6 muhalefet partisi ülkeyi yönetmeye hazır mı?" sorusunu cevaplayan katılımcıların yüzde 50.3'ü 'hayır' yanıtını verirken yüzde 36.8'i 'evet' dedi. Katılımcıların yüzde 12.9'u ise ‘fikrim yok’ dedi.

6 muhalefet partisi ülkeyi yönetmeye hazır mı? İşte o anketin çok tartışılacak sonuçları... - Sayfa 3

‘HAYIR’ DİYENLERİN ORANI DİKKAT ÇEKTİ
Anketten oldukça çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı. Vatandaşların yüzde 50.3'ü bu soruya 'hayır' cevabını verirken yüzde 36.8'i 'evet' dedi. Katılımcıların yüzde 12.9'u ise fikir beyan etmedi.

6 muhalefet partisi ülkeyi yönetmeye hazır mı? İşte o anketin çok tartışılacak sonuçları... - Sayfa 4

EN ÇOK SAADET PARTİSİ SEÇMENİ 'HAZIR DEĞİLLER' DEDİ
Ankette CHP seçmeninin yüzde 15.2'si, İYİ Parti seçmeninin yüzde 16.6'sı, Halkların Demokratik Partisi (HDP) seçmeninin yüzde 68.5'i, DEVA Partisi seçmeninin yüzde 35.6'sı, Gelecek Partisi seçmeninin yüzde 43'ü, Saadet Partisi seçmeninin yüzde 45'i, Demokrat Parti seçmeninin yüzde 43.1'i ve 'kararsız/hiçbiri/cevap yok' yanıtı veren seçmenin 66.2'si 6'lı muhalefetin ülkeyi yönetmeye hazır olmadığı görüşünde.