Anasayfa /  Foto Galeri

2024 TÜİK personel alımı ne zaman başlayacak, başvuru şartları neler?

TÜİK, KPSS puanıyla 55 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Başvurular ve alım şartları merak ediliyor; sözlü sınavda en az 70 puan alanlar başarılı sayılacak ve sonuçlar TÜİK'in internet sitesinde yayınlanacak.

2024 TÜİK personel alımı ne zaman başlayacak, başvuru şartları neler? - Sayfa 1

TÜİK personel alımı tarihi ve başvuru detayları merak ediliyor. Kamuda istihdam sağlamak isteyen adaylar TÜİK sözleşmeli personel alımı başvurularını sorguluyor. Peki TÜİK sözleşmeli personel alımı ne zaman? 2024 TÜİK personel alımı ne zaman, başvurular başladı mı, şartları nelerdir?

2024 TÜİK personel alımı ne zaman başlayacak, başvuru şartları neler? - Sayfa 2

TÜİK SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

TÜİK sözleşmeli personel alımı başvuru süreci devam ediyor. Bu kapsamda, 28 anketör, 22 destek personeli (temizlik görevlisi) ve 5 teknisyen olmak üzere toplam 55 personel görevlendirilecek. Adaylar başvurularını, 8 Temmuz saat 18.00'e kadar e-Devlet üzerinden "TÜİK Başkanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım" hizmeti veya "https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr" internet adresinden elektronik ortamda yapabilecek.

2022 yılı KPSS puan sıralamasıyla alınacak destek personeli (temizlik görevlisi) ve teknisyen pozisyonu için başvuruda bulunan ve gerekli şartları sağlayan adayların yerleştirme işlemi, tercih ettikleri birim ve görevde ilan edilen sözleşmeli personel pozisyon unvanları ve nitelikleri dikkate alınarak her birim bazında KPSS P94 puanı en yüksek adaydan başlanarak yapılacak.

2024 TÜİK personel alımı ne zaman başlayacak, başvuru şartları neler? - Sayfa 3

Sözlü sınavla alınacak anketörler için 2022 yılı KPSS P3 (B grubu) puanı esas tutularak en yüksek puanlı adaydan başlanarak yapılacak sıralamayla her birim için ayrı ayrı olmak üzere istihdam edilecek sözleşmeli personel sayısının 4 katı kadar aday sözlü sınava hak kazanacak.

2024 TÜİK personel alımı ne zaman başlayacak, başvuru şartları neler? - Sayfa 4

Sözlü sınavda en az 70 puan alanlar başarılı sayılacak. Başarılı adayların listesi kurumun internet sitesinden (www.tuik.gov.tr) ilan edilecek.