Anasayfa /  Ekonomi

2021 MTV ödemesi nasıl yapılır? 2. taksit son ödeme günü ne zaman?

MTV 2. taksit ödeme işlemleri motorlu taşıtlar vergisi ödemek isteyen kişiler tarafından araştırılmaya devam ediyor. MTV taksitleri yıl içerisinde 2 kez ödenebiliyor. Peki, MTV ödeme nasıl yapılır, son gün ne zaman?

Abone ol
Abone ol 06 Temmuz 2021 13:59

Binlerce araç sahibini yakından ilgilendiren ödemeler kısa süre önce başladı. 1 Temmuz’dan itibaren taksitlerini ödeyebilen kişiler internetten ödemenin nasıl yapıldığını araştırmayı sürdürüyorlar. Peki, ödemelerde son gün ne zaman? İşte detaylar…

MTV ÖDEME NASIL YAPILIR?

Ödemeler www.gib.gov.tr adresi üzerinden kredi kartlarıyla, vergi dairesi aracılığıyla yapılabilecek.

T.C. kimlik numarası ve ya vergi kimlik numarası bilgilerinden birini girmelisiniz.

Karşınıza çıkan ekranda TC Kimlik ya da Vergi Kimlik Numaranızı, plakanızı girdikten sonra orada yer alan güvenlik kodunu kutucuğa girerek sorgula butonuna basın.
Bilgileri doğru girdikten sonra karşınıza kişisel bilgiler ve araç bilgileri gelecektir. Bu ekranda yer alan "Motorlu Taşıtlar Vergisi" butonuna tıklayın.

MTV taksitleriniz karşınıza çıkacaktır. Ödemek istediğiniz MTV taksitini seçtikten sonra öde butonuna tıklayınız. Bu aşamada kredi kartı ile ödeme ekranı aracılığıyla bilgilerinizi girerek ödemenizi bankanızın tanıdığı taksit haklarına göre tamamlayabilirsiniz.

ÖDEME YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

MTV 2. TAKSİT SON TARİH NE ZAMAN?

Motorlu taşıtlar vergisi mükellefleri 31 Temmuz’a kadar vergilerini ödeyebilecekler. Bu tarihe kadar ödemeyenler cezai işlem ile karşı karşıya kalacak.

Yorumlar