Anasayfa /  Eğitim

2019 KPSS tarihi (KPSS memurluk sınavı başvuru tarihleri)

ÖSYM tarafından her sene düzeni olarak yapılan KPSS, 2019'da hangi tarihlerde yapılacak? İşte 2019 KPSS memurluk sınavı başvuru tarihleri ve 2019 KPSS tarihi (KPSS memurluk sınavı başvuru tarihleri)

Abone ol
Abone ol 06 Aralık 2018 16:51

KPSS, 2019'da hangi tarihlerde yapılacak? İşte 2019 KPSS memurluk sınavı başvuru tarihleri ile ilgili bilgiler. KPSS sınavı ne zaman 2019 - KPSS memurluk sınavı başvuru tarihleri

Yeni yıla az bir zaman kala binlerce memur adayı ÖSYM'nin düzenleyeceği KPSS sınavının tarihini merak etmeye başladı. Bununla birlikte Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi 2019 KPSS sınavı için başvuru tarihini belirledi. Buna göre 2019 Kamu Personeli Seçme Sınavı yani memurluk sınavı başvuruları 10 Mayıs 2019 ile 21 Mayıs 2019 tarihleri arasıdır yapılacak.  

2019 KPSS NE ZAMAN?

Sınav takvimini belirleyen ÖSYM 2019 KPSS sınavını 22 Temmuz 2019 tarihinde düzenleyecek. Sınavda adaylara Genel Yetenek ve Genel Kültür Testleri uygulanacaktır. Sınavın süresi 130 dakika olacaktır. Testler adaylara bir kitapçık hAlinde verilecek ve bir cevap kAğıdı kullanılacaktır.

Memur adaylarının merakla beklediği Kamu Personeli Seçme Sınavı 31 Ağustos 2019 tarihinde açıklanacak ve ardından tercih işlemleri başlayacak. Sonuçlar açıklandığı zaman, adaylar sonuçlarını ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecek. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek. 

KPSS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Başvuru işleminin yapılabilmesi için adayın başvuru merkezine şahsen gitmesi zorunludur. Başvuru merkezleri tarafından adayların başvuruları, resmî iş gününde ve resmî iş saatleri arasında alınacaktır. Başvuru merkezlerinin adresleri, başvuru tarihlerinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinde yer alacaktır. Adaylar başvuru işlemini gerçekleştirmek için merkezlere aşağıdaki belgelerle birlikte gidecek;

KPSS ÜCRETLERİ HANGİ BANKAYA YATIRILACAK?KPSS sınavına girmek için başvuru yapacak olan adaylar sınav ücreti olarak ödeyecekleri ücretleri nereye hangi bankaya, nasıl ödeyeceklerini merak ediyorlar. Ücretlerin yatırılacağı bankalar; T.C. Ziraat Bankası, Akbank, Türk Ekonomi Bankası (TEB), Deniz Bank, Kuveyt Türk PTT ve Halk Bankası olarak belirlendi.


Yorumlar