Anasayfa /  Ekonomi

2. Yargı paketi af yasasını içerecek mi? Af yasası ne zaman çıkacak?

İkinci yargı paketinin kısa süre içinde TBMM'ye sunulması bekleniyor. Son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan; ikinci yargı paketi hakkında açıklamalarda bulundu. Peki af yasası çıkacak mı? İkinci yargı paketi ne zaman, af yasasını içerecek mi?

Abone ol
Abone ol 27 Ocak 2020 19:24

Af yasası birçok kişi tarafından çok yakından takip ediliyor ve af yasasıyla ilgili tüm gelişmeler önem taşıyor. İşte af yasasını içermesi planlanan ikinci yargı paketi hakkında son gelişmeler…

AF YASASI ÇIKACAK MI? İKİNCİ YARGI PAKETİ NE ZAMAN?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan 2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı'nda geçtiğimiz yılın muhasebesini yaptı. Adalet başlığı altında 2019 yılında yapılan değişiklikleri ve kat edilen mesafeleri anlatan Erdoğan, Meclise gelmesi beklenen ikinci yargı paketi içinde tarih verdi.

Erdoğan Yargı Reformu Strateji Belgesi kapsamındaki ilk paket olan, 39 maddelik yasa teklifinin Meclis'ten geçmesinin ardından, kamuoyunda “af paketi” olarak bilinen, infaz ve nafaka ile ilgili düzenlemelerin yer aldığı yaklaşık 30 maddelik ikinci paketin bir kaç hafta içinde meclise geleceğini açıkladı.

Yorumlar