Anasayfa /  Hava durumu

14 Ocak 2021 Perşembe (yarın) hava nasıl olacak?

Meteoroloji, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile Muğla’nın doğu ilçeleri, Giresun, Malatya, Elazığ, Erzincan, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde güneyli kuvvetli rüzgarlarla birlikte yerel olarak kuvvetli yağış bekleniyor. İşte 14 Ocak 2021 Perşembe (yarın) hava durumu.

Abone ol
Abone ol 13 Ocak 2021 21:17

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Trakya, Marmara’nın güneyi, İç Ege, Batı Akdeniz’in iç ve yüksek kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’da karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı ile Kayseri, Sivas, Ordu, Giresun, Adıyaman, Diyarbakır, Siirt çevreleri ile Gümüşhane’nin batısında kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın, İç Amadolu’nun doğusu, Doğu Anadolu ile Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli ve fırtına (50-70 km/sa yer yer 100 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 KUVVETLİ YAĞIŞ VE FIRTINA UYARISI
Yağışların İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile Muğla’nın doğu ilçeleri, Giresun, Malatya, Elazığ, Erzincan, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde güneyli kuvvetli rüzgarlarla birlikte yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek ulaşımda aksamalar, su baskını, çatı uçması, ağaç devrilmesi, soba zehirlenmeleri gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI
Rüzgarın; İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Anadolu ile Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli ve fırtına (50-70 km/sa yer yer 100 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi, soba ve baca gazı zehirlenmeleri, İç Anadolu’nun güneyinde toz fırtınası gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

BÖLGELERİMİZDE YARIN HAVA NASIL
MARMARA
Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, Trakya’nın yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bursa, İstanbul, Kırklareli ve Çanakkale 14 Ocak 2021 Perşembe (yarın) hava durumu.

EDİRNE 1°C, 5°C
Çok bulutlu, gece ve sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı

İSTANBUL 3°C, 6°C
Çok bulutlu, aralıklı hafif yağmurlu

KIRKLARELİ 0°C, 4°C
Çok bulutlu, gece saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı

SAKARYA 6°C, 7°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

EGE
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve sağanak iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. İşte A.Karahisar, Denizli, İzmir, Manisa 14 Ocak 2021 Perşembe (yarın) hava durumu.

A.KARAHİSAR 0°C, 3°C
Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DENİZLİ 6°C, 8°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

İZMİR 8°C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

MANİSA 7°C, 11°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

AKDENİZ
Parçalı çok bulutlu yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların doğusunda yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ADANA 11°C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ANTALYA 10°C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibren sağanak yağışlı

HATAY 10°C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ISPARTA 2°C, 5°C
Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren yağmur ve karla karışık yağmurlu

İÇ ANADOLU
Çok bulutlu, bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Kayseri ve Sivas çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın doğusunda güneyli yönlerden kuvvetli ve fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. İşte Ankara, Eskişehir, Konya ve Sivas 14 Ocak 2021 Perşembe (yarın) hava durumu.

ANKARA 0°C, 3°C
Çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ESKİŞEHİR 1°C, 2°C
Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

KONYA 3°C, 7°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu

NİĞDE 3°C, 7°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu

BATI KARADENİZ
Çok bulutlu, kıyılarının yağmur, iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU 0°C, 3°C
Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DÜZCE 4°C, 6°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

KASTAMONU -1°C, 2°C
Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

ZONGULDAK 5°C, 7°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Çok bulutlu, kıyılarının yağmur, iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Ordu ve Giresun çevreleri ile Gümüşhane’nin batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın iç kesimlerde güney yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtına (60-100 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. İşte Amasya, Rize, Samsun ve Trabzon 14 Ocak 2021 Perşembe (yarın) hava durumu.

ARTVİN 7°C, 12°C
Çok bulutlu, yağmurlu

RİZE 8°C, 10°C
Çok bulutlu, yağmurlu

SAMSUN 8°C, 9°C
Çok bulutlu, yağmurlu

TRABZON 8°C, 12°C
Çok bulutlu, yağmurlu

DOĞU ANADOLU
Çok bulutlu karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların güney ve batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın güney yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor. İşte Erzurum, Kars, Malatya ve Van 14 Ocak 2021 Perşembe hava durumu.

ERZURUM -1°C, 1°C
Çok bulutlu, kar yağışlı

KARS -1°C, 5°C
Çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren kar yağışlı

MALATYA 3°C, 5°C
Çok bulutlu, kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

VAN 0°C, 4°C
Çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Adıyaman, Diyarbakır ve Siirt çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

DİYARBAKIR 6°C, 8°C
Çok bulutlu, yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

GAZİANTEP 7°C, 9°C
Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

SİİRT 5°C, 7°C
Çok bulutlu, yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ŞANLIURFA 8°C, 10°C
Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

DENİZLERDE YARIN HAVA NASIL
Akdeniz, Van Gölü ile akşam saatlerinde Doğu Karadeniz’in doğusunda fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ
Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra doğusu 6 (50 km/sa); Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren doğusu kuzeydoğudan, batısı güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam saatlerinde doğusu 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, akşam saatlerinde Doğu Karadeniz’in doğusu yer yer 2,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA
Hava Durumu: Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE
Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde 6 (50 km/sa), yarın (Perşembe) sabah saatlerine kadar güneyi kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa); Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 (30 ila 50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, yer yer 2,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ
Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), Antalya Körfezi kuzeybatıdan, akşam saatlerinde güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa); Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), yer yer 7 (60 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, yer yer 2,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ
Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı; Rüzgar: Güney ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-50 km/sa), gece saatlerinden itibaren 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75m, gece saatlerinden itibaren yer yer 1,25 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

Yorumlar