Anasayfa /  Foto Galeri

Zihinsel engelli evsiz gencin üstüne şirket yaptılar, milyonlarca liralık naylon fatura kestiler

Zihinsel engelli evsiz gencin üstüne şirket yaptılar, milyonlarca liralık naylon fatura kestiler! Eyüpsultan’da zihinsel engelli gencin üzerine şirket kuran zanlılar, milyonlarca liralık naylon fatura kesti. Bağ-Kur prim borcu bulunduğu için engelli maaşı alamayan Murat Başdaş, yetkililerden yardım bekliyor.

Zihinsel engelli evsiz gencin üstüne şirket yaptılar, milyonlarca liralık naylon fatura kestiler - Sayfa 1

Zihinsel engelli evsiz gencin üstüne şirket yaptılar, milyonlarca liralık naylon fatura kestiler!

Eyüpsultan’da zihinsel engelli gencin üzerine şirket kuran zanlılar, milyonlarca liralık naylon fatura kesti. Bağ-Kur prim borcu bulunduğu için engelli maaşı alamayan Murat Başdaş, yetkililerden yardım bekliyor.

Zihinsel engelli evsiz gencin üstüne şirket yaptılar, milyonlarca liralık naylon fatura kestiler - Sayfa 2

İddiaya göre, 2016 yılında Eyüpsultan Camii meydanında bulunan bir bankta yatan zihinsel engelli Murat Başdaş’ın (26) yanına 2 kişi geldi. Kendisine yardımcı olacaklarını ve iş sahibi yapacaklarını söyleyen kişiler, Başdaş’ı notere götürerek çeşitli evraklar imzalattı. Birkaç gün boyunca iyiliksever sandığı adamların gösterdiği büroda kalan Başdaş, ardından yine sokağa atıldı.

Zihinsel engelli evsiz gencin üstüne şirket yaptılar, milyonlarca liralık naylon fatura kestiler - Sayfa 3

Yaklaşık 3 yıl sonra engelli maaşı talebinde bulunan Murat Başdaş, aldığı ret cevabı üzerine şok yaşadı. Başdaş kendisi üzerine bir şirket açıldığını ve açılan şirket üzerinden naylon fatura kesilerek yaklaşık 4.5 milyon TL tutarında işlem yapıldığını, yaklaşık 6 bin TL BAĞKUR prim borcu olduğunu öğrendi. Şirket sahibi olarak göründüğü için engelli maaşı alamadığını ifade eden Başdaş, yetkililerden yardım istedi.

Zihinsel engelli evsiz gencin üstüne şirket yaptılar, milyonlarca liralık naylon fatura kestiler - Sayfa 4

“Bende bipolar bozukluğu ve hafif zeka geriliği var”
Hayatının büyük bölümünün Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’nda geçtiğini söyleyen Murat Başdaş, "Yurtta yaşamış olduğum ve kendi psikolojik sorunlarımdan dolayı Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bir süre tedavi gördüm. 2009 yılında bana bipolar bozukluğu ve duygu durum bozukluğu tanısı koyuldu. Daha sonra bipolar bozukluğu, hafif zeka geriliği durumuna çevrildi. Bende şuan bipolar bozukluğu ve hafif zeka geriliği hastalığı var" ifadelerini kullandı.