Anasayfa /  Yaşam

Yürek yakan haberler peş peşe geldi

Milli Savunma Bakanlığı, İdlib’de bulunan Türk Silahlı Kuvvetlerine ait gözlem noktasına rejim unsurlarınca yapılan saldırıda 1 askerin şehit olduğunu ve 3 askerin de yaralandığını açıkladı. Öte yandan Hakkari ve Şanlıurfa'dan da acı haberler geldi.

Abone ol
Abone ol 28 Haziran 2019 10:50

Milli Savunma Bakanlığı, İdlib’de bulunan Türk Silahlı Kuvvetlerine ait gözlem noktasına rejim unsurlarınca yapılan saldırıda 1 askerin şehit olduğunu ve 3 askerin de yaralandığını açıkladı. Öte yandan Hakkari ve Şanlıurfa'dan da acı haberler geldi. Hakkari merkez Otluca Köyü Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'nda nöbet tutan bir askeri personel, silahının kazara ateş alması sonucu şehit oldu. Şanlıurfa'da ise koşu testi esnasında rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan bir askerin, şehit olduğu haberi geldi.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, İdlib'de bulunan Türk Silahlı Kuvvetlerine ait gözlem noktasına rejim unsurlarınca yapılan saldırıda 1 asker şehit olurken 3 askerin de yaralandığı bildirildi. Bakanlık, Suriye rejim güçlerinin İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesinde kontrol ettiği bölgeden, 10 numaralı Gözlem Noktasına bugün kasıtlı olduğu değerlendirilen top/havan atışları ile saldırılar gerçekleştirildiğini belirterek, “Yapılan saldırıda bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, üç kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Yaralılarımızın tahliye işlemi tamamlanmış ve tedavilerine başlanmıştır” ifadelerini kullandı.

RUSYA’NIN ANKARA ATAŞESİ GENELKURMAY BAŞKANLIĞINA ÇAĞRILDI

Saldırıyla ilgili Rusya'nın Ankara Ataşesi'nin Genelkurmay Başkanlığı’na çağrılarak Rusya nezdinde gerekli girişimlerde bulunulduğu belirtilen açıklamada, “Saldırıların en ağır şekilde cezalandırılacağı iletilmiştir. Durum yakından takip edilmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz” ifadeleri kullanıldı.

HAKKARİ’DE KAZA KURŞUNU

Hakkari merkez Otluca Köyü Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı’nda nöbet tutan bir askeri personel, silahının kazara ateş alması sonucu şehit oldu. Hakkari Valiliği’nden yapılan açıklamada; “27.06.2019 günü Otluca Dağ ve Komando Tugay Komutanlığında nöbet tutan bir askeri personel, silahının kazara ateş alması sonucu yaralanmıştır. Yaralı personel sevk edildiği Hakkari Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur” denildi.

BİR ACI HABER DE ŞANLIURFA’DAN GELDİ

Milli Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği, koşu testi esnasında rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan bir askerin, şehit olduğunu duyurdu.

MSB Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği yapılan açıklama şu şekilde:

Şanlıurfa'da 26 Haziran 2019 tarihinde denetleme kapsamında yapılan koşu testi esnasında rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan bir kahraman silah arkadaşımız, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 27 Haziran 2019 tarihinde şehit olmuştur.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allahtan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.


Yorumlar