Anasayfa /  Güncel

Yozgat'da bugün okullar tatil mi ? 9 Aralık pazartesi kar tatili

9 Aralık Pazartesi yarın okullar tatil mi? MEB ve Valilik açıklamaları özellikle sosyal medyada öğrenciler tarafından yoğun bir şekilde araştırılıyor. Meteoroloji'nin verilerine göre; Kocaeli, Sakarya, Bilecik, İstanbul'un kuzey ve doğu kesimleri, Balıkesir, Çankırı, Samsun, Hatay, Osmaniye, Gaziantep, Kilis, Siirt, Şırnak, Van, Hakkari ve Şanlıurfa'nın güney kesimlerinde yağış bekleniyor. Okulların tatil olup olmayacağı ile ilgili güncel açıklamaları haberimiz içerisinden takip edebilirsiniz.

Abone ol
Abone ol 09 Aralık 2019 00:03

9 Aralık'ta okullar tatil mi? Yurt genelinde havaların soğuması ve bazı illerde kar yağışın başlamış olmasıyla milyonlarca kişi “9 Aralık'ta okullar tatil mi?” sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Aralık ve ocak aylarının bir hayli çetin geçeceğini belirten uzmanlar, vatandaşların yoğun kar yağışlarına da hazırlıklı olması gerektiğini vurguluyor. Birçok ilde yılın ilk karı düştü. Hal böyle olunca milyonlarca veli ve öğrenci “Pazartesi kar tatili olacak mı?” sorusunun cevabını araştırmaya başladı. İşte, MGM’nin açıklaması ve kar tatilinin olup olmadığına dair tüm ayrıntılar…

8 Aralık Pazar günü birçok ilde kar yağışı başladı. Hal böyle olunca veliler ve öğrenciler yaşadıkları şehirlerde kar tatili olup olmadığını araştırmaya başladı. Meteoroloji birçok şehir için 9 Aralık Pazartesi günü kar yağışı uyarısında bulundu. Peki, Pazartesi kar tatili olacak mı?

 

Pazartesi kar tatili olacak mı?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu’nun güneyi, Güneydoğu Anadolu, Uşak, Ankara, Çankırı ve Samsun çevreleri ile Antalya’nın doğu kıyılarının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların genellikle yağmur, bu akşam saatlerinde Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Ankara ve Çankırı çevreleri ile, yarın (Pazartesi) Doğu Anadolu’nun güneyinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Yağışların; Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Hatay ve Şanlıurfa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

Yorumlar